Australian Open

Djokovics leütötte a pályáról Ferrert

Novak Djokovics a vártnál könnyebben jutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjébe, miután sima három szettben legyőzte a spanyol David Ferrert. A szerbnek így lehetősége van zsinórban harmadszor megnyerni a tornát.

Ferrer most nem volt ellenfele Djokovicsnak

A mérkőzés elején mindketten hozták saját adogatásaikat. Az első brékre azonban nem kellett sokat várni, az 5. játékban Ferrer hosszúra ütötte a labdát, ezzel brékelőnyhöz juttatva Djokovicsot. Az első szett hátralevő részében a spanyol nem tudott játékot nyerni, így Djokovics simán hozta az első szettet.

A szerb nagyon jól játszott, Ferrer pedig rengeteget hibázott, ennek köszönhetően a második szett sem lett szorosabb.

A harmadik játszma elején csak reménykedni lehetett, hogy a spanyol felébred és szorossá teszi a mérkőzést. Ezen a napon azonban semmi sem jött össze Ferrernek, így sorba veszítette el adogatójátékait. Már 4:0-ra vezetett a szerb, amikor először tudta hozni saját szerváját a spanyol. 5:1-nél fogadóként jutott mérkőzéslabdához Djokovics, amit sikerült is kihasználnia, így mindössze 89 perc alatt sikerült legyőznie ellenfelét.

A Hathárom.hu és az Eurosport közös játékának mai kérdésére, hogy hány percig fog tartani a mérkőzés, a válaszadók mindössze 1%-a tippelt helyesen, mivel Djokovics a vártnál jóval könnyebben jutott döntőbe és így ő lehet az első férfiaknál, aki egymás után háromszor nyeri meg az Australian Opent.

A mérkőzés statisztikái
Djokovics   Ferrer
6 Ászok 1
0 Kettős hibák 3
63% Első szerva hatékonysága 60%
91% (29/32) Első szervából nyert pontok 56% (25/45)
79% (15/19) Második szervából nyert pontok 30% (9/30)
100% (7/7) Bréklabdák kihasználása 0% (0/0)
86% (44/51) Adogatóként nyert pontok 45% (34/75)
55% (41/75) Fogadóként nyert pontok 14% (7/51)
67% (85/126) Összes megnyert pont 33% (41/126)

Élő közvetítésünk a mérkőzésről:

Harmadik szett statisztikái
1 Ászok 0
0 Kettős hibák 2
71% Első szerva hatékonysága 57%
90% (9/10) Első szervából nyert pontok 54% (7/13)
75% (3/4) Második szervából nyert pontok 20% (2/10)
100% (3/3) Bréklabdák kihasználása 0% (0/0)

10:57 Ferrer semmire veszíti el adogatását 3:0

10:56 Djokovics labdája a háló mellől jön vissza a játéktérre és csípi el a vonalat, hiába kéri ki a challenget Ferrer

10:55 Djokovics simán hozta adogatását 2:0

10:52 Újabb brék 1:0

10:51 30:30-nál a mérkőzés leghosszabb labdamenete után Ferrer szélesre üti a labdát, így ismét bréklabdához juttatva Djokovicsot.

10:50 A harmadik szettet is Ferrer kezdi

Második szett statisztikái
2 Ászok 1
0 Kettős hibák 1
75% Első szerva hatékonysága 55%
100% (6/6) Első szervából nyert pontok 45% (5/11)
100% (2/2) Második szervából nyert pontok 33% (3/9)
100% (2/2) Bréklabdák kihasználása 0% (0/0)

10:46 1 óra 3 perc után 2:0-ra vezet a világelső. Ferrer egyenlőre nem tudott beleszólni a mérkőzésbe. 6:2

10:45 A szerbnek két szettlabdája van 40:15

10:41 Djokovic sokat hibázott ebben a game-ben, így szerválnia kell a szettért  5:2

10:39 Ferrer a szettben maradásért adogat

10:36 Hiába tudott két labdamenetet is nyerni a spanyol Djokovics adogatójátékában, a szerb ismét hozta saját szerváját. 5:1

10:33 Bajban a spanyol, kettős hibájának köszönhetően ismét elveszítette adogatását 4:1

10:32 A szerbnek újabb három bréklabdája van

10:30 Djokovics, Ferrer hibáinak köszönhetően megerősíti brékelőnyét 3:1

10:26 Djokovics a második szett harmadik játékában újabb bréklabdához jut, amit ismét sikerült kihasználnia. 2:1

10:22 A szerb jól megfuttatta Ferrert, övé az első pont 0:15, Ferrer egy ásszal korrigál 15:15

61% Első szerva hatékonysága 65%
91% (10/11) Első szervából nyert pontok 53% (9/17)
86% (6/7) Második szervából nyert pontok 44% (4/9)

9:43 Ferrer kezdte a mérkőzést, övé az első pont 15:0

David Ferrer is simán jutott el a negyeddöntőig, ott azonban honfitársa Almagro nehezítette meg a dolgát. 0:2-es szetthátrányból fordítva állt fel és végül az 5. játszmát már simán hozva jutott elődöntőbe.

Novak Djokovicsnak rögös út vezetett a döntőbe. Az első három fordulót gond nélkül vette, azonban a negyedik körben összefutott egy nagyon jól játssztó Wawinkával. Kettejük maratoni csatáját Djokovics nyert több öt szettben. A negyeddöntőben sem várta könnyebb ellenfél a szerbet, Tomás Berdych elleni is csak négy szettben sikerült nyernie.

Elődöntő
Djokovics (szerb, 1.) - Ferrer (spanyol, 4.) 6:2, 6:2, 6:1
Az Eurosport és a Hatharom.hu közös játéka!
Nyerd meg Roger Federer teniszfelszerelését!
Az Australian Open ideje alatt minden nap kiválasztunk egy mérkőzést a (helyi idő szerinti) esti programból, Neked pedig nincs más dolgod, mint tippelni a meccsre, és máris megvan a lehetőséged, hogy nyerj velünk!