Sanghaji tenisztorna

Djokovics magabiztosan hozta a kötelezőt, Murray játék nélkül lépett tovább

Novak Djokovics 6:3 6:2 arányban legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot a sanghaji 1000-es Masters-verseny második fordulójában, így a legjobb 16 közé jutott. A brit Andy Murraynak nem kellett pályára lépnie a továbbjutáshoz.

Az első játszmát mindössze 25 perc alatt nyerte a szerb klasszis, a szettben egyetlen bréklabda volt, azt Djokovics 1-0-ás vezetésénél használta ki.

A világranglista második helyezettje a második felvonás elején is rögtön elnyerte ellenfele adogatójátékát, s a szett végén ismét brékelt, így 6:3 6:2-vel jutott tovább. Djokovics a harmadik fordulóban a spanyol Feliciano Lópezzel mérkőzik.

A német Florian Mayer sérülés miatt visszalépett Andy Murray elleni mérkőzésétől, így az olimpiai bajnok és US Open-győztes brit játék nélkül jutott a harmadik körbe.