Atlétika

Mutai és Chepkirui nyerte a bogotái félmaratont

A kenyai Geoffrey Mutai új versenyrekorddal nyerte a vasárnapi bogotái félmaratont, a hölgyeknél honfitársa, Joyce Chepkirui diadalmaskodott.

A 12. alkalommal megrendezett viadalon a Boston Marathonon nemhivatalos világcsúcsot felállító Mutai 1:02:20 perces új versenyrekorddal futott be az első helyre. A női mezőnyben a világ idei legjobb 10 kilométeres eredményét birtokló Chepkirui 1:13:34-al nyert.

Mutai a címvédő etióp Deriba Mergával vívott nagy csatát, de 7 kilométernél meglépett riválisától, majd folyamatosan növelte előnyét, végül több mint 2 perccel előzte meg a második Mergát. Chepkirui végig magabiztosan vezetett, csupán az etióp Mare Dibaba tartotta vele a lépést, előbbi végül 20 másodpercces előnnyel ért célba.