Böde büntetőire kétszer válaszolt a Kaposvár

A Ferencváros 2-2-re zárt a Kaposvár ellen Győrben a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának pénteki meccsén.

Az első félidőben játékban egyértelműen ellenfele fölé kerekedett a Ferencváros, amely bár sok lehetőséget dolgozott ki, mégis csupán büntetőből talált be. A 18. percben egy beadást követően Jánvári lerántotta Bödét a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt a Ferencvárosnak. A 11-esnek a sértett futott neki, megállt a labda előtt és a balra vetődő Hajdúchot becsapva a jobb sarokba gurított (1-0). A szünet után valamelyest magára talált a Kaposvár, és kevés helyzete közül egyet kihasználva egyenlített: az 55. percben Pavlovics jobbról adott be, Vrucina öt méterről a lécre fejelte a labdát, a kipattanóra Okuka érkezett és a hálóba bólintott (1-1). A továbbra is agilisabban és veszélyesebben futballozó FTC azonban öt perc múlva újabb jogos büntetőt lőhetett, Addo Somáliát lökte, a 11-est Böde a jobb sarokba vágta (2-1). A 84. percben a Kaposvárnak is járt a büntető, amikor Jovanovic feldöntötte Balázst, a 11-est Waltner bombázta a kapuba (2-2).

Böde 17 találattal zárta a bajnokságot, így nem érte utol a góllövőlistát 18 találattal vezető Adamo Coulibalyt. A Ferencváros jelenleg a negyedik helyen áll, a Kaposvár tizedik.

OTP Bank Liga
30. forduló:
Ferencváros-Kaposvári Rákóczi 2-2 (1-0)
Győr, 3800 néző, v: Szabó Zs.
Gólszerző: Böde (19., 60., mindkettőt 11-esből), illetve Okuka (55.), Waltner (85., 11-esből)
Sárga lap: Jenner (35.), Jovanovic (84.) illetve Jánvári (18.), Addo (60.), Pavlovic (62.), Waltner (87.), Vrucina (88.)
Ferencváros: Jova - Alempijevic, Gyömbér, Klein, Sváb - Jovanovic (Peric, 87.), Holman (Aborah, 61.), Ionescu (Martinus, 74.) - Somalia, Böde, Jenner.
Kaposvár: Hajdúch - Okuka, Kovács O., Zámbó (Thian, 54.), Jánvári - Pavlovic, Addo, Pedro, Balázs B. - Haruna (Waltner, 67.), Vrucina (Fotiasz, 90.).
[1252626] 2013-05-31 19:00:00 Ferencváros - Kaposvárx;