FA-kupa

Kétszer ette meg ugyanazt a Manchester United, de van Persie jött megmentőnek

Közel járt a kieséshez, de ki tudta harcolni az újrajátszást a Manchester United a West Ham United vendégeként az FA-kupa harmadik fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. Két védelmi hiba után Robin van Persie volt a hős a hajrában.

Robin van Persie ünnepli a gólját a West Ham United-Manchester United mérkőzésen az FA-kupában 2013-ban.

Ahogy a nap folyamán már több esélyes, a Manchester United sem kezdett túl acélosan. A West Ham bátran lépett fel, ennek köszönhetően voltak is lehetőségei az első negyedórában. Carlton Cole járt a legközelebb a gólhoz egy fejessel, de a vendégek mentettek a gólvonalról.

Úgy tűnt, a rutin így is a Vörös Ördögök sikerét hozhatja, a 22. percben egy szép akció végén Cleverleyt hozták helyzetbe, aki a bal oldalról könnyedén pörgetett a hálóba. (0-1)

A Kalapácsosok azonban tovább küzdöttek, a vendégek pedig nem vették komolyan a beíveléseiket, és egy ilyenre remekül robbant be Collins a 27. percben, és védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába. (1-1)

A folytatásban mindkét oldalon voltak lehetőségek, aztán a második félidő közepén a londoniak még egyszer meg tudták csinálni ugyanazt a figurát: Joe Cole beadott, Collins lendületből jött, és megint a hosszúba fejelt. (2-1)

Nem tűnt úgy, hogy a Manchester képes lesz még egy gólt szerezni, annak ellenére sem, hogy lehetőségük azért volt. A kapu előtt fejjel és lábbal sem tudtak pontosak lenni. Ráadásul Carlton Cole a hajrában nagyon közel járt a gólhoz, De Gea nagy szerencsével tudott menteni előle.

Aztán az utolsó szó két - klasszis - csereemberé lett, Giggs remek labdáját Robin van Persie nagyszerűen vette át, ezzel épp annyival védője elé is került, hogy volt ideje jobbal ellőni a hosszú alsóba. (2-2)

Ezzel a holland megmentette a kieséstől a Manchester Unitedet, amely így saját pályáján szerepelhet majd a mérkőzés újrajátszásán.

FA-kupa
3. forduló
West Ham United-Manchester United 2-2 (1-1)
gólszerzők: Collins (27., 59.), illetve Cleverley (23.), van Persie (90.)

korábban játszották:
Crystal Palace (II.)-Stoke 0-0
Tottenham-Coventry (III.) 3-0 (3-0)
gólszerzők: Dempsey (14., 37.), Bale (33.)
Wigan-Bournemouth (III.) 1-1 (0-1)
gólszerzők: Gómez J. (70. - büntetőből), illetve O'Kane (41.)
Fulham-Blackpool (II.) 1-1 (0-0)
gólszerzők: Karagunisz (79.), illetve Sylvestre (60.)
Aston Villa-Ipswich (II.) 2-1 (0-1)
gólszerzők: Bent D. (46.), Weimann (83.), illetve Chopra (31.)
Charlton (II.)-Huddersfield (II.) 0-1 (0-1)
gólszerző: Beckford (10.)
kiállítva: Dervitte (56.) - Charlton
Macclesfield (V.)-Cardiff (II.) 2-1 (0-0)
gólszerzők: Barnes-Homer (84., 87.), illetve Jarvis (57.)
Barnsley (II.)-Burnley (II.) 1-0 (0-0)
gólszerző: Rose (85.)
kiállítva: Stock (36.) - Burnley
Manchester City-Watford (II.) 3-0 (2-0)
gólszerzők: Tévez (25.), Barry (44.), Lopes (90.)
Leicester (II.)-Burton (IV.) 2-0 (2-0)
gólszerzők: Wood (2.), De Laet (21.)
Millwall (II.)-Preston North End (III.) 1-0 (1-0)
gólszerző: Feeney (30.)
Derby (II.)-Tranmere (III.) 5-0 (1-0)
gólszerzők: Davies (42.), Sammon (54.), Brayford (63.), Hendrick (71.), Bennett (87.)
Crawley (III.)-Reading 1-3 (1-2)
gólszerzők: Adams (1.), illetve Le Fondre (12., 49. - büntetőből), Hunt (44.)
Aldershot (IV.)-Rotherham (IV.) 3-1 (2-0)
gólszerzők: Hylton (5., 23., 62.), illetve Frecklington (71.)
kiállítva: Hylton (84.), illetve Arnason (83.)
Middlesbrough (II).-Hastings (VII.) 4-1 (1-0)
gólszerzők: Zemmama (22., 68.), Halliday (47.), Miller (84.), illetve Godlburg (69.)
Oxford (IV.)-Sheffield United (III.) 0-3 (0-1)
gólszerzők: McMahon (17.), Kitson (68.), Blackman (87.)
Southampton-Chelsea 1-5 (1-2)
gólszerzők: Rodríguez (22.), illetve Ba (35., 61.), Moses (45+2.), Ivanovic (52.), Lampard (83. - büntetőből)
QPR-West Bromwich 1-1 (0-0)
gólszerzők: Dyer (90+2.), illetve Long (79.)
Peterborough (II.)-Norwich 0-3 (0-2)
gólszerzők: Bennett (30.), Jackson (41.), Snodgrass (70.)
Bolton (II.)-Sunderland 2-2 (1-0)
gólszerzők: Lee (11.), Sordell (48.), illetve Wickham (59.), Gardner (75.)
Nottingham (II.)-Oldham (III.) 2-3 (1-0)
gólszerzők: Smith (12.), Sharp (90+5.) illetve Simpson (54., 58.), Baxter (61.)
kiállítva: Collins (58.) - Nottingham
Hull (II.)-Leyton (III.) 1-1 (0-0)
gólszerzők: Proschwitz (90+4.), illetve Mooney (78.)
Blackburn (II.)-Bristol (II.) 2-0 (1-0)
gólszerzők: Murphy (6.), Hanley (58.)
Leeds (II.)-Birmingham City (II.) 1-1 (0-1)
gólszerzők: Becchio (60.), illetve Elliott (32.)
Southend (IV.)-Brentford (III.) 2-2 (1-2)
gólszerzők: Corr (39., 54.), illetve Adeyemi (29.), Cresswell (38.)
Luton (V.)-Wolverhampton (II.) 1-0 (0-0)
gólszerző: Lawless (46.)
Sheffield Wednesday (II.)-Milton Keynes Dons (III.) 0-0
Brighton & Hove (II.)-Newcastle 2-0 (1-0)
gólszerzők: Orlandi (33.), Hoskins (87.)
kiállítva: Sh. Ameobi (63.) - Newcastle
A győztesek továbbjutottak, a döntetlenre végződött mérkőzéseket fordított pályaválasztással újrajátsszák.