Manchester United-módra nyert az Inter

A Manchester United keddi, Blackpool elleni mérkőzéséhez hasonló feltámadást produkált az Internazionale a Palermo ellen a Serie A 22. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A Sampdoriától a héten érkezett Giampaolo Pazzini a félidőben beállva egymaga egyenlítette ki a kétgólos hátrányt, Javier Pastore büntetőt hibázott, a másik oldalon viszont Eto'o értékesítette az Internek megítélt tizenegyest. Drámai körülmények között, megérdemelten nyert az Inter.

Pazzini és Hardzsa gólöröme

Serie A, 22. forduló:
Internazionale-Palermo 3-2 (0-2)
Gólszerző: Pazzini (57., 73.), Eto'o (76. - tizenegyesből), illetve Miccoli (5.), Nocerino (36.).

A múlt heti, Udinese elleni 3-1-es fiaskót szerette volna feledtetni az Inter hazai pályán a Palermo ellen, ez sikerült is, óriási akaraterővel állt fel a padlóról, 2-0-ás hátrányból Leonardo együttese. A vendégcsapat már az 5. percben előnybe került Miccoli révén (0-1), de ez nem vetette vissza az Inter tempóját, csakhogy egyenlítés helyett újabb palermói gól következett: Nocerino a hosszú idő után visszatérő Júlio César lába között lőtt a hálóba (0-2). A szünetben aztán a fejekben és a pályán is rendett teremtett a kék-feketék trénere: beküldte a két új igazolást, Pazzinit és Hardzsát - a harmadik, Ranocchia a kezdőben kapott helyet. A Sampdoriából érkezett Pazzini pedig egymaga kétszer mattolta Sirigu kapust, egyenlített az Inter (2-2). Közben Javier Pastore büntetőt hibázott 1-2-nél, ami megbosszulta magát, ugyanis a feltámadó, szünet nélkül rohamozó Interben a hajrában Pazzini is tizenegyest harcolt ki, amit Eto'o magabiztosan értékesített (3-2). A három ponttal az Inter már 4. a tabellán, a bronzérmes Laziótól 2, az éllovas Milantól 9 pont választja el, úgy, hogy az Inter egy meccsel kevesebbet játszott vetélytársainál.