Súlyos Lazio-blama, a sereghajtó oktatta a római kékeket

Hatalmas meglepetést okozott a sereghajtó Siena, amely 3-0-ra verte otthon a Laziót az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának hétfői meccsén.

Siena

Nem várta jó formában a meccset a Lazio, tudniillik az utóbbi négy bajnoki meccsén nem tudott nyerni. Ennek ellenére aligha gondolták a római kékek, hogy megéghetnek a sereghajtó Siena otthonában. Nos, alaposan elszámolták magukat. A 6. percben Rubin adott be balról, Emeghara pedig hat méterről életerős fejessel vezetéshez juttatta a hazai gárdát (1-0). A 23. percben ismét Rubin volt az előkészítő, szintén balról kanyarította középre, Rosina megelőzte a kapust és kapásból, elegáns mozdulattal a hosszú sarokba perdítette a labdát (2-0). A 61. percben Emeghara másodszor mattolta a Laziót, a jobb oldalon egy védő szorításában betört a 16-oson és hat méterről, a kimozduló Marchetti felett a jobb sarokba továbbított (3-0).

A Siena ezzel a sikerrel a 18. helyre lépett, a Lazio immár zsinórban öt mérkőzésen nem győzött és negyedik a tabellán.