Balotelliék kisebb csodával kikaparták a BL-selejtezőt

A bronzérem és ezzel a BL-selejtező, illetve az ötödik, EL-t érő pozíció sorsa volt még kérdéses a Serie A utolsó, 38. fordulójában. A harmadik helyet a Milan hátrányból fordítva kiküzdötte, noha a Fiorentina a Pescara elleni meccsének hajrájáig nyeregben érezhette magát. Az ötödik helyen az Intert simán verő Udinese zárt.

Siena-Milan

A Siena az előző fordulóban sokáig vezetett a Napoli ellen, noha már akkor is biztos volt a kiesése, azaz túl könnyű meccsre a Milan sem készülhetett. Főleg úgy, hogy Flamini, Muntari és Boateng is hiányzott a keretből. Így például Robinho is bekerülhetett a keretbe, az övé volt az első lövés, Pegolo azonban védett. Az első percekben nagyon nyomtak a piros-feketék, a hazaiak azonban negyedóra elteltével ki tudott jönni a szorításból.

Ambrosini egyértelmű mezhúzásánál már a vendégek úsztak meg egy egyértelmű tizenegyest, majd a 26. percben többek között a középpályás hibájának köszönhetően gólt is szerzett a Siena. Egy szabadrúgás után Rosina ívelt be, Terzit sem Ambrosini, sem Zapata nem követte, így a hazai játékos teljesen egyedül állva fejelt Abbiati kapujába. (1-0)

Mario Balotelli a Siena-Milan mérkőzésen a Serie A-ban 2013-ban.

Balotelli egy óriási fejessel gyorsan válaszolhatott volna, de a felső lécet találta telibe. A sérültjei és eltiltottjai nélkül a középpályán nem tudott a Milan fölényt kialakítani, így a továbbiakban kevés lehetősége volt. A szünet előtt az utolsó egy Balotelli-szabadrúgás volt, amit Pegolo hárított.

A fordulást követően Pazzini érkezett a vendégekhez, de sem ő, sem később El Shaarawy nem tudta kellőképpen felpörgetni a játékot. A széleken egyszer-egyszer eljutottak a védelem mögé, de a beadások nem voltak igazán veszélyesek. Az első lövésig a Fáraó a 65. percben jutott el, de nagyon nem dolgoztatta meg Pegolót ő sem.

Kicsivel később Ambrosini egy kemény becsúszás után megkapta a második sárgáját, de válaszul Terlizzi letalpalta Pazzinit, így ő is mehetett zuhanyozni. Egyenlő létszám mellett a Milan továbbra is fölényben tudott maradni, de egyáltalán nem volt benne a játékában a gól.

Aztán kapott egy kis segítséget a játékvezetőtől. Balotelli Felipével birkózott a tizenhatoson belül, majd elesett. Megkapta a vágyott tizenegyesét, amit be is rúgott a jobb alsóba. (1-1)

Ez még kevés lett volna a piros-feketéknek, de egy oldalsó szabadrúgást követően Mexés hőssé vált: ő tette kapura a labdát, majd Pegolo újabb védését követően bekotorta a győztes gólt. (1-2)

Ezzel a Milan gyötrelmes játékkal ugyan, de győzni tudott, így megőrizte a harmadik helyet a tabellán, és indulhat a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Pescara-Fiorentina

Egyetlen percig sem volt kérdéses, hogy a Violák hozni fogják a számukra nagyon fontos győzelmet. Az első góljukat Ljajics szerezte Cuadrado jobb oldali beadásából (0-1), majd Matias Fernández passzát követően is a szerb volt eredményes ziccerből. (0-2)

Adem Ljajic a Fiorentinában 2013-ban.

A 28. percben Fernández maga is betalált egy átlövésből (0-3), majd a második félidőben Stevan Jovetics következett (0-4), és Ljajics is mesterhármassá alakította a teljesítményét (0-5). Vittiglio egy szabadrúgás utáni kipattanót még beterelt a másik oldalon, de ez az utolsó helyezett számára csak szépségtapaszt jelenthetett. (1-5)

Mivel azonban a Milan fordított Sienában, hiába érezhették magukat a BL-selejtezőben 87 percen át a firenzeiek, végül csak az Európa Ligában indulhatnak ősszel.

Az ötödik helyért

Az Udinese foglalta el az Európa Liga-indulást érő pozíciót a Lazio előtt a fordulót megelőzően. Francesco Guidolin együttesének papíron nehezebb dolga volt, hiszen az Interhez, míg a rómaiak Cagliariba látogattak. Az Inter azonban "feltette a koronát" egész éves teljesítményére, öt gólt kapott az alapesetben nem gólzáporos meccseikről híres udineiektől (2-5), így annak ellenére is a kilencedik helyen fejezte be a szezont, hogy az előtte egy ponttal álló Catania csak döntetlent játszott. (2-2)

Az Udinese győzelmével tehát a Lazio lemaradt az ötödik helyről, sőt, a hatodikról is, mivel kikapott Cagliariban (1-0), a Roma pedig legyőzte a már biztos második Napolit, így előzött. (2-1) A presztízsen kívül azonban ennek nem sok jelentősége van, a fővárosiak részvételével egy hét múlva esedékes kupadöntőnek kivételesen sokkal több lesz.

38. (utolsó) forduló
Siena-Milan 1-2 (1-0)
gólszerzők: Terzi (25.), illetve Balotelli (84. - büntetőből), Mexés (87.)
kiállítva: Terlizzi (70.), illetve Ambrosini (69.)
Pescara-Fiorentina 1-5 (0-3)
gólszerzők: Vittiglio (77.), illetve Ljajics (16., 24., 59.), M. Fernández (28.), Jovetics (54.)
Inter-Udinese 2-5 (1-3)
gólszerzők: Juan Jesus (12.), Rocchi (63.), illetve Pinzi (1.), Domizzi (10.), Di Natale (41.), G. Silva (52.), Muriel (67.)
Cagliari-Lazio 1-0 (0-0)
gólszerző: Dessena (76.)
Roma-Napoli 2-1 (0-0)
gólszerzők: Marquinho (47.), Destro (58.), illetve Cavani (84.)
Palermo-Parma 1-3 (0-3)
gólszerzők: Miccoli (76.), illetve Gobbi 838.), Valdés (41.), Belfodil (45+1.)
Torino-Catania 2-2 (0-1)
gólszerzők: Cerci (53.), Bianchi (83.), illetve Almirón (25.), Bergessio (62.)
20. Pescara 38 6 4 28 27 84 -57 22
Pontlevonások: Siena -6, Atalanta -2, Sampdoria -1, Torino -1 pont.
A bajnok és a 2. helyezett a Bajnokok Ligája főtábláján, a 3. a BL-selejtezőben indulhat.
A 4-5. helyezettekre az Európa Liga selejtezője vár.
A 18-20. helyezettek kiestek a Serie B-be.