US Open

Murray és Li Na simán győzött, Marosiék továbbjutottak

A címvédő Andy Murray bő másfél óra alatt túljutott az első akadályon az amerikai nyílt teniszbajnokságon: a skót három szettben legyőzte a francia Michaël Llodrát. A hatodik kiemelt Juan Martín Del Potro több időt töltött a pályán, egy szettet elbukott a spanyol Guillermo García-Lópezzel szemben.

Murray nem izzadt meg Llodra ellen - Fotó: AFP

Kiemeltek is búcsúztak az esővel tarkított szerdai napon: a hazai közönség előtt versenyző Rajeev Ram nagyon simán lemosta a pályáról a 16. helyen rangsorolt Fabio Fogninit. A 29 éves amerikai először élte túl az első fordulót New Yorkban. A francia Benoit Paire-t (24.) az orosz Alex Bogomolov ejtette ki.

James Blake döntő szett rövidítésben, közel három és fél óra alatt szenvedett vereséget Ivo Karlovictól. A 33 éves, kétszeres negyeddöntős amerikainak ez volt pályafutása utolsó mérkőzése, hétfőn bejelentette visszavonulását.

Venus Williams két meccset játszott egyesben New Yorkban - Fotó: AFP

A nőknél papírforma-eredmények születtek, az ötödik kiemelt Li Na négy gémet engedett át a svéd Sofia Arvidssonnak. Párosban győzött Marosi Katalin, oldalán az amerikai Megan Moulton-Levyvel.  Az Irina-Camelia Begu, Klara Zakopalova román-cseh duót múlták felül. A kétszeres győztes (2000, 2001) Venus Williamsnek a kínai Cseng jelentette a végállomást, meglehet, az évek óta sérülések és betegségek miatt sokat szenvedő Williams utoljára szerepelt Flushing Meadows-ban. Idén párosban javíthat.

Az eső miatt többek között Serena Williams, Angelique Kerber és Jelena Jankovics második fordulós meccsét meghiúsította, így csúszik a program.

Csütörtökön pályára lép Roger Federer és Rafael Nadal is, a svájci 2. fordulós ellenfele az argentin Carlos Berlocq lesz. A spanyol a brazil Rogerio Dutra Silva ellen teheti meg a következő lépést. A hatharom.com tippje  szerint a mallorcai egyenesen a végső sikerig menetelhet.

Eredmények:
Férfiak
1. forduló:
Bagdatisz (ciprusi)-Szoeda (japán) 6:4, 6:3, 6:1
Del Potro (argentin, 6.)-García-López (spanyol) 6:3, 6:7 (5-7), 6:4, 7:6 (7-6)
Murray (brit, 3.)-Llodra (francia) 6:2, 6:4, 6:3
Karlovic (horvát)- Blake (amerikai) 6:7(2-7), 3:6, 6:4 7:6(7-2) 7:6(7-2)
Hewitt (ausztrál)-B. Baker (amerikai) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
Smyczek (amerikai)-Duckworth (ausztrál) 3:6, 6:2, 6:4, 6:1
Ram (amerikai)-Fognini (olasz, 16.) 6:1, 6:2, 6:2
Devvarman (indiai)-Lacko (szlovák) 4:6, 6:1, 6:2, 4:6, 6:4
Bogomolov Jr. (orosz)-Paire (francia, 24.) 7:5, 2:6, 6:4, 5:7, 7:6 (7-5)
Wawrinka (svájci, 9.)-Stepánek (cseh) 7:6 (7-2), 6:3, 6:2
Juzsnyij (orosz, 21.)-Mahut (francia) 6:4, 6:4, 7:6 (7-4)
Gojowczyk (német)-Sijsling (holland) 7:6 (7-6), 2:6, 6:4, 6:1
Dolgopolov (ukrán)-Goffin (belga) 6:2, 6:4, 6:4
Mayer (argentin)-Hanescu (román) 7:6 (7-4), 6:4, 3:6, 7:6 (7-4)
Seppi (olasz, 20.)-Malisse (belga) 6:3, 3:6, 7:5, 7:5
Granollers (spanyol)-Zopp (észt) 6:1, 3:6, 1:6, 6:3, 6:4
Donszkoj (orosz)-Melzer (osztrák, 29.) 7:5, 6:3, 7:6 (7-3)
A. Radwanska (lengyel, 3.)-Torro-Flor (spanyol) 6:0, 7:5
Cseng (kínai)-V, Williams 6:3, 2:6, 7:6 (7-5)
Hampton (amerikai)-Mladenovic (francia) 7:5, 6:4
Robson (brit, 30.)-Garcia (francia) 6:4, 7:6 (7-5)
Páros, 1. forduló:
Marosi, Moulton-Levy (magyar, amerikai)-Begu, Zakopalova (román, cseh) 6:3, 7:6 (7-4)