Huntelaar triplával tért vissza

A Schalke 4-1-re kiütötte a Hamburgot a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi zárómeccsén.

A meccs elején megszerezte a vezetést a vendégcsapat: bal oldali szöglet után Westermann csúsztatott, Marcell Jansen az ötös bal csücskéről a kapuba fejelt (0-1). Pár perccel később egyenlített a Schalke: a másfél hónapos kihagyás után visszatérő Klaas-Jan Huntelaar passzolt Míchel Bastoshoz, a brazil jobbról kilőtte a hosszú alsót (1-1). A 20. percben már vezetett a gelsenkircheni együttes: Draxler két védőt is kicselezett a bal oldaon, begurított, középen Huntelaarnak csak be kellett fejeznie a ziccert (2-1). A 38. percben Westermann szabadrúgása a bal kapufán csattant, a hosszabbításban René Adler bravúrral hárította Jones fejesét.

Az 58. percben Raffael pazar szóló után jobbról beadott, Huntelaar a jobb alsóba fejelt (3-1). A 66. percben Draxler bal oldali beadást Adler Huntelaar elé öklözte, a holland triplázott (4-1). A HSV hiába vezetett, ráfizetett súlyos védelmi hibáira. Győzelmével a Schalke megerősítette BL-selejtezőt érő negyedik helyét, a Hamburg a nyolcadik, de még odaérhet Európa Ligás helyezésre.