Férfi vízilabda BL

Kétgólos hátrányba került a Szeged Zágrábban

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Szeged együttese 8-6-os vereséget szenvedett a Mladost Zagreb vendégeként.

Az összecsapás horvát góllal indult, majd a Tisza-partiak új-zélandi légiósa, Kayes egyenlített (1-1). Ugyancsak ő - már a második  negyedben - szerezte a Szeged második találatát is, sőt az ausztrál légiós, Younger révén 3-1-re elhúzott a magyar együttes. Még ebben a negyedben fordult azonban a kocka, a horvátok előbb kiegyenlítettek, majd 4-3-ra módosították az állást. A Szeged ugyanakkor hatásos részhajrába kezdett, és a nagyszünetre visszavette a vezetést (4-5).

A harmadik nyolc perc magyar szempontból annál rosszabbul kezdődött és folytatódott: a Mladost két gólt szerezve visszavette a vezetést (6-5), majd a negyedik negyedben már 8-5-öt mutatott az eredményjelző, amikor ötméteresből Kiss Csaba kialakította a 8-6-os végeredményt, ez pedig reményt ad a Szegednek az április 18-i visszavágóra.