Sífutás

A norvég női váltó Steira nélkül is legyőzhetetelen volt

A papírformának megfelelően a norvég váltó nyerte meg Nove Mestóban a 4x5 km-es sífutó váltót.

Az olimpiai és világbajnok norvég női váltó az ezt a hétvégét is pihenéssel töltő Kristin Steira távollétében is magabiztosan győzött Nove Mestóban. A 4x5 km-es váltó verseny alkalmával már a klasszikus stílusú részben eldőlt minden, hiszen Vibeke Skofterud és Therese Johaug olyan iramot diktált, amivel senki nem tudott elmenni,így Astrid Jacobsennek és a befejező emberként sífutó Marit Björgennek már nem volt később nehéz dolga. A győztes váltó mögött a második helyért alakult ki nagy csata, amely végül a finn és a második számú norvég váltó között dőlt el, előbbi javára.

A svédek az első embernél (Sofia Bleckur) elveszítették minden esélyüket a dobogóra, aki már több, mint egy perces hátránnyal adta át a váltást. A végén ugyan az olimpiai bajnok Charlotte Kalla még felhozta őket a negyedik helyre, de a harmadik helytől így is nagyon messze maradtak. A csehországi Világkupa hétvégée vasárnap délután a férfiak 4x10 km-es váltó versenyével zárul, amelyet az Eurosport2 14.00-tól élőben közvetít.