A Roma Nápolyban oktatott, az Udinese ikszelt a Lazióval

A szezonban eddig bukdácsoló AS Roma ezúttal szép játékkal előrukkolva 3-1-re legyőzte a Napolit idegenben az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi esti mérkőzésén. A  forduló előtt a Juventusszal azonos pontszámmal álló, a tabellán második Udinese döntetlent játszott a Lazio otthonában, s ezzel lecsúszott a harmadik helyre.

Napoli-Roma

Gyorsan lehűtötte a nápolyi San Paolo közönségét a vendégcsapat, a 3. percben Lamela iramodott meg a bal szélen, beadását De Sanctis bevédte (0-1). Egy perc múlva Hamsík próbált utánozni, de Stekelenburg nem bakizott. A szlovák támadó a 24. percben ziccert hibázott, Zúniga beadása után nem találta el az üres kaput, majd Maggio kapáslövését védte Stekelenburg. A 34. percben Lavezzi a tizenhatos jobb sarkáról találta telibe a kapufát, majd Osvaldónak okozott gondot Hamsík mintájára az üres kapuba lőni. Lamela pontosabb volt, a kapufára célzott.

Térfélcsere után az 59. percben növelte előnyét a Roma, Totti jobb oldali beadását Osvaldo passzolta a hálóba (0-2).  A Napoliban Hamsík volt a legaktívabb, a 65. percben erőteljes löketét fogta Stekelenburg, pár perccel később Cavani jobbról az oldalhálót találta el. Hamsík végük szépített, Zuniga gurított vissza a szlováknak, aki éles szögből lőtt a hálóba (1-2). Az utolsó percben azonban végképp eldőlt a mérkőzés, Simplício 18 méteres kísérlete Cannvarón változtatott irányt, és védhetetlenül vágódott a labda a hálóba (1-3). Fordulatos, élvezetes meccsen az AS Roma megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Az utóbbi időben javuló formát mutató AS Roma 3-1-re nyert Nápolyban, az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Lazio-Udinese

Az első helyzetre a harmadik percig kellett várni, ekkor Pasquale lövésébe Cavanda vetődött bele. A másik oldalon a 7. percben Benatia kézzel csapta le a labdát Miroslav Klose elől, a szabadrúgás 24 méterről a sorfalban kötött ki, az ismétlést Diakité lőtte kapura, Handanovic védett. A gólkirályjelölt Antonio Di Natale hiányában karcsú volt a vendégek támadójátéka, de a 28. percben egy védelmi hibát kihasználva mégis megszerezte a vezetést az Udinese, Pasquale teljesen szabadon robogott el a balszélen, középre adott, Floro Flores pedig két védő asszisztálása mellett fejelte a hálóba (0-1). A félidő végén egyenlített a Lazio, Senad Lulic 17 méterről lőtte ki a jobb alsót (1-1).

A második felvonás elején a vezetést is megszerezte a hazai csapat, Klose bal oldali lövése Ferronetti cipőjéről vágódott a rövid sarokba, Handanovic a másik oldalra indult el (2-1). Francesco Guidolin pályára küldte az Európa Liga miatt a padra jelölt Di Natalét, a rómaiak kapuja innentől folyamatos nyomás alatt volt, és a 74. percben a veterán csatár kiszolgálóként jeleskedett: Pinzit szöktette, aki jobbról a hosszú sarokba rúgta a labdát (2-2). Di Natale nem sokkal később hasonló helyzetben Bizzarri kezébe célzott. A Lazio a mérkőzés nagyobb részében jobb volt, de meg kellett elégednie az egy ponttal.