Az ex-manchesteri Wes Brown öngóljával nyert az MU Ferguson ünnepén

A Manchester United sovány, 1-0-ás győzelmet aratott a vendég Sunderland felett az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján, a menedzser, Sir Alex Ferguson "színrelépésének" 25. évfordulóján. A 69 éves skót tréner 1986. november 6-án vette át a manchesteri csapat irányítását. A három pontról a 15 évig a Vörös Ördögöket erősítő Wes Brown öngólja döntött az első félidőben. Az Arsenal magabiztosan verte a Gera Zoltánnal a kezdőben felálló West Bromwich Albiont. A Chelsea elhozta a három pontot a Blackburn otthonából, a Liverpool meglepetésre ikszelt az Anfielden az újonc Swansea-vel.

Győzelemmel ünnepelte "színrelépésének" 25. évfordulóját Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezetőedzője, miután tanítványai 1-0-ra legyőzték a vendég Sunderlandet

Manchester United-SunderlandSir Alex Fergusont óriási tapsvihar fogadta a nézőtéren, 76 ezer ember tapsolta felállva a Manchester United jubiláló menedzserét. A skót szaktekintélyről a jeles évforduló alkalmára lelátót neveztek el az Álmok Színházában.

Ferguson ismét lépett egy merészet, a hétközi BL-meccshez hasonlóan a középpályán szerepeltette Wayne Rooneyt, a kapuban pedig Anders Lindegaard állt David de Gea helyén.

Az ünnep előestéjén az MU ellenfele az a Sunderland volt, ahol a kezdőcsapatban három játékosnak is volt manchesteri múltja, Wes Brown, Kieron Richardson és Phil Bardsley is megfordult az Old Traffordon, Brown 15 év után igazolt a nyáron a Fekete Macskákhoz.

Ünnepi hangulat ide vagy oda, a United nem esett neki ellenfelének, az első húsz percben nem igazán működött az összhang a középpályás és a csatársor között. A vendégeknél már négy perc elteltével cserélni kényszerültek, Connor Wickhamet hordágyon vitték le a pályáról. A 12. percben Sebastian Larrson próbálkozása az oldalhálóban halt el, jobbról, éles szögből, 12 méterről tűzte kapura a labdát. Két perc múlva Nicklas Bendtner távoli, kissé erőtlen lövését fogta Lindegaard.

Húsz perc elteltével visszahúzódott saját térfelére a vendégegyüttes, a Vörös Ördögök átvették az irányítást. A 30. percben az irányítóként szereplő Rooney tekert 22 méterről, jobbról kapura, de épp Keiran Westwood ölébe. A 38. percben Darren Fletcher tette ki a labdát jobbra Chicharitóhoz, aki elesett az egyik védő mellett, nem következett tizenegyes. A hosszabbításban Danny Welbeck Nani jobb oldali szöglete után 6 méterről bólintott, a labda a menteni igyekvő Wes Brown fejéről került a hálóba (1-0), a hazaiak előnnyel vonulhattak szünetre.

A United kapuja a második félidőben sem forgott nagy veszélyben, a Ferguson-csapat fölényben, de sokáig meddő fölényben játszott. Az 52. percben Nani 22 méterről elvégzett szabadrúgása az egyik védőről pattant kevéssel a kapu mellé, majd egy szöglet után Rooney fejesét Richardson a gólvonalról vágta ki. A 71. percben két szenzációs védést mutatott be Westwood, Rooney 10 méteres pörgetését, majd az ismétlésnél Evra még közelebbi lövését. A Sunderland nem adta fel a mérkőzést, Bendtner lövésén kívül két tizenegyesgyanús szituációjuk is volt, Lee Mason sípja néma maradt.

A második játékrészben több komoly lehetősége is volt a Unitednek a gólszerzésre, de nem éltek ezekkel a hazai futballisták, így egy ex-manchesteri mentette meg a Vörös Ördögök becsületét Ferguson ünnepén. Wes Brown szerencsétlen öngóljával nyert a Manchester United, kissé izzadtságszagú győzelemmel köszöntötte Sir Alexet 25 éves évfordulóján. Az MU ezzel visszavette második helyét a tabellán a Newcastle Unitedtől.

Arsenal-West Bromwich

Gera Zoltán sérülését követően több mint öt hónapos kényszerpihenő után bemutatkozhatott régi-új klubjában, kezdőként 63 percet kapott Roy Hodgsontól, de a magyar középpályás sem tudott segíteni a birminghamieken, akik sima vereséget szenvedtek az Emiratesben. A 22. percben Robin van Persie már idénybeli 11. (minden sorozatot tekintve a 13.) gólját szerezte, Theo Walcott lövése kipattant Fosterről, a labdát a holland közelről vágta a hálóba (1-0). Az Ágyúsok még a szünet előtt dupláztak, van Persie passza után Vermaelen talált a kapuba (2-0).

A második félidőben az Arsenal kezében tartotta a mérkőzést, a 60. percben Ramsey hizlalhatta volna tovább az előnyt, de közelről a kapu mellé lőtt, majd Alex Song kísérletét fogta bravúrral Ben Foster. A 74. percben azonban tehetetlen volt, Rosicky kényszerítőzött van Persie-vel, utóbbi Artetához továbbított, aki a hálóba lőtt (3-0). Az Arsenal nagyon simán nyert, zsinórban negyedszer a PL-ben.

Blackburn-Chelsea Gólnélküli első félidőt követően a vendégek az 51. percben Frank Lampard góljával vezettek, aki Ivanovics ívelését követően fejelt a hálóba (0-1). Több gól már nem született, az angol válogatott középpályás találata döntötte el a Kékek javára a három pont sorsát. A Chelsea két vereség után idegenbeli győzelemmel javított helyzetén.

Liverpool-Swansea

A Norwich után egy másik újonc, a Swansea is pontot rabolt az Anfieldről, akkor 1-1 volt a végeredmény, most gól sem esett az összecsapáson. A Liverpoolnál magukat okolhatják a játékosok az elszalasztott pontokért, rögtön a mérkőzés elején Andy Carroll a keresztlécet találta el, a hajrában pedig Suárez, majd Johnson lövésénél védett nagyot Vorm. De nem lehet elégedett tökéletesen a Swansea sem, mert a vendégeknek is voltak nagy helyzeteik, az első félidőben Graham közeli lövésénél mentett bravúrral Reina, a másodikban Dyer, majd ismét Graham elől mentett a spanyol portás. Az egy pont így is nagy bravúr Brendan Rodgers csapatának, a Vörösöknek az ilyen találkozókon elvesztegetett pontok nagyon hiányozhatnak majd a végelszámolásnál.

Premier League, 11. forduló:
Manchester United-Sunderland 1-0 (1-0)
Gólszerző: Brown (45+1. - öngól)

Arsenal-West Bromwich Albion 3-0 (2-0)
Gólszerző: Van Persie (22.), Vermaelen (39.), Arteta (74.)

Aston Villa-Norwich City 3-2 (1-1)
Gólszerző: Bent (30., 62), Agbonlahor (48.), illetve Pilkington (25.), Morison (67.)

Blackburn Rovers-Chelsea 0-1 (0-0)
Gólszerző: Lampard (51.)

FC Liverpool-Swansea City 0-0

Newcastle United-Everton 2-1 (2-1)
gól: Heitinga (12., öngól), Taylor (29.), illetve Rodwell (45.)