Pontosztozkodás Hamburgban, Fink második meccsén sem tudott nyerni

A Hamburg hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Kaiserslauternnel a Bundesliga 11. fordulójának zárómérkőzésén. A HSV nagyon rosszul kezdte a találkozót, a 22. percben tíz emberre fogyatkozott, majd a 38. percben hátrányba került, de a második félidő közepére feljavult az Elba-partiak játéka és Guerrero - egy véleményes kezezés miatt érvénytelenített gól után - egyenlített. Thorsten Fink második bajnokiján sem tudta győzelemre vezetni a Hamburgot, amely továbbra is nyeretlen saját közönsége előtt, míg a 'Lautern az emberelőnyben elpazarolt lehetőségek miatt kesereghet.

Két, hullámzó formát mutató együttes csapott össze a forduló zárómérkőzésén, a Hamburgnak és a Kaiserslauternek is égető szüksége volt a pontokra.

A találkozót a vendégek kezdték lendületesebben, jól járatták a labdát, és a 3. percben egy komoly helyzetük is volt, Pierre De Wit csavart távolról a bal felső fölé, nem sok hiányzott hozzá, hogy beakadjon a labda. A másik oldalon a 8. percben nagy kavarodás volt a vendégek tizenhatosán belül, végül a védők kivágták a labdát, amit gyorsan visszaszerzett a HSV, egy játékos a földre huppant, a bíró sípja néma maradt. A 11. percben Kouemaha egy kipattanót az ötös bal sarkáról az oldalhálóba vágott. Nem kezdett jól a Hamburg, a bajt tetézte, hogy a 22. percben Rajkovics lekönyökölte Christian Tiffertet, amiért azonnal piros lapot kapott.

hazai környezetben egyelőre nyeretlen Hamburg döntetlent játszott a vendég Kaiserslauternnel a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén

A 'Lautern csapatakapitányának csúnyán vérzett a szemöldöke, nyolc percig varrták össze a pálya szélén, de folytatni tudta a játékot. A 34. percben Mathias Abel gurított jobbról a hosszú alsó mellé, Drobny csak szemmel kísérte a labdát.

Thorsten Fink taktikai cserét lépett meg, a csatár Martin Berget a védő Dennis Diekmeier váltotta, de szinte rögtön a csere után hátrányba is került csapata, a 38. percben egy tökéletesen végigjátszott akció végén De Wit 16 méterről hatalmas erővel bombázott középről a bal felsőbe (0-1). Gyorsan egyenlíthetett volna a Hamburg, de a szerencse sem állt mellettük, Marcell Jansen tüzelt 22 méterről a bal kapufára. A félidő hajrájára izgalmassá vált a mérkőzés, és ugyan a második felvonás eleje ismét unalmasan telt, de a játékrész közepe ismét fordulatos volt.

Hiába futballozott sokáig kilátástalanul a Hamburg, az 58. percben a semmiből egyenlített - volna, ha a partjelző nem lengeti zászlóját, szerinte Guerrero kézzel vette le a labdát, de a visszajátszás alapján nem volt egyértelmű a szabálytalanság. A 65. percben már nem lehetett megakadályozni a perui csatárt, Gökhan Töre ívelt jobbról középre, ahol Guerrero tökéletes ütemben emelkedett, és fejelt a hálóba (1-1).

A mérkőzés végére elfáradtak a futballisták, látszott, hogy mindkét oldalon 120 perces meccset játszottak a Német Kupában. A pontosztozkodásnak a kiállítás fényében a HSV örülhet, tíz emberrel egyenlítettek, bár Guerrero érvénytelenített góljáról még vélhetően sokáig fognak vitatkozni. Thorsten Fink második bajnokiján sem tudta győzelemre vezetni az Elba-partiakat, míg Marco Kurz leginkább csapatát okolhatja az elhullajtott pontokért.