Magyar foci

Hatalmas bombagóllal jutott ki az Eb-re az U17-es válogatott

• MVB80

Szoboszlai Dominik a hosszabbításban csapott le a norvégok ellen.

A magyar U17-es válogatott a hazai rendezésű eltikörben előbb kikapott 1-0-ra Izrael ellen, majd a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet az oroszok ellen, akkor is Szoboszlai volt a hős, aki szabadrúgásból csavart gyönyörű gólt.

A norvégok elleni meccsnek így úgy mehetett neki Szélesi Zoltán csapata, hogy ha nyer, akkor kijut a májusi, horvátországi Európa-bajnokságra.

A magyar csapat nehezen tudott kibontakozni, a norvégok zártan védekeztek, és bár akadt pár helyzetünk, tíz perccel a vége előtt Ásványinak kellett nagyot védenie, hogy maradjon a 0-0.

Májusban a kontinens legjobb 8 csapata között bizonyíthatnak a fiatalok

A dráma megint a végére maradt, mivel ebben a korosztályban csak 80 percesek a meccsek, már a háromperces hosszabbításban jártak a csapatok, amikor a Salzburgban játszó Szoboszlai egy legurított labdát 21 méterről a jobb felsőbe tüzelt.