Bajnokok Ligája

Gyanús Barcelona-siker, kiütéses PSG-győzelem

Idegenben tudott nyerni a Barcelona és a Paris Saint-Germain is a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésein. A Leverkusen gyakorlatilag kiesett, a Manchester City még fordíthat.

A kulcspillanat - Fotó: AFPNoha hazai pályán főleg gólerősségében bízhatott a szezon eddigi részében a Manchester City, ezúttal nem vállalta fel a nyílt játékot Manuel Pellegrini. Csapata behátrált a saját térfelére, és a területeket próbálta szűkíteni a Barcelona előtt. Sokáig elég hatékonyan ment is a dolog, az előre vágott labdáknál pedig megdolgoztatta Piquét és Mascheranót Negredo.

Összességében azonban elég unalmasan telt az első félidő, talán csak Xavi távoli lövését, illetve egy Valdés rossz kifutásából származó City-lehetőséget említhetünk.

A szünet után sem változott az első percekben a helyzet, azonban az 53. percben a meccset eldöntő események történtek. Busquets szabálytalanul szerzett labdát Jesús Navastól, a játékvezető nem fújt, másodpercekkel később Messi indult, őt Demichelis felrúgta, így tizenegyeshez jutott a Barcelona, a hazaiak védője pedig piros lapot kapott. Utóbbi jogossága nem volt kérdéses, azonban néhány centivel a tizenhatos előtt szabálytalankodott, így büntetőt nem kellett volna adni. Ezt a helyzetet nehéz volt megítélni, inkább még Busquets odarúgását kellett volna lefújni. Messi mindenesetre kihasználta a lehetőséget. 0-1

A folytatásban túléltek egy nehéz időszakot a manchesteriek, majd a hajrához közeledve egyre bátrabban és veszélyesebben játszottak. Nasrinak, majd a csereként beállt Dzekónak voltak kisebb-nagyobb lehetőségei, a legnagyobb ziccert azonban David Silva hagyta ki. Illetve Valdés védett nagyot, miután a City játékosa szépen lőtt el egy mellel átvett labdát.

A 90. percben aztán végleg eldőlt a meccs, és lehet, hogy a továbbjutás is, amikor Dani Alves Neymarral kényszerítőzött a jobb oldalon, majd éles szögből Hart lábai között a kapuba lőtt. 0-2

Innen nehéz lesz továbbjutnia a Manchester Citynek, valószínűleg a most még sérült Agüero és mindenképp egy bátrabb játék kell a fordításhoz.

Ezen a mérkőzésen a hatharom.com PROTIPPJE nem jött be, hiszen tippmesterünk legalább három gólt várt.

[1625211] 2014-02-18 20:45:00 Manchester City - Barcelonax;
[1625211] 2014-02-18 20:45:00 Manchester City - Barcelonax

Matuidi korán elkezdte - Fotó: AFP

Leverkusenben borzasztóan kezdtek a hazaiak, már a harmadik perc elején labdát vesztettek a saját térfelükön, ebből Matuidi ziccerbe került, és ki is használta azt. 0-1

A PSG a vezetés után nem állt le, tovább nyomott, és Spahic szabálytalansága miatt el is jutott egy tizenegyesig. A Bayer játékosa Lavezzit rántotta le, Ibrahimovic pedig belőtte a büntetőt. 0-2

Percekkel később duplázott a svéd: Matuidi a kapunak háttal állva gurította neki vissza a labdát, ő pedig ballal hatalmas bombát küldött a bal felső sarokba. 0-3

Ezzel egy félidő alatt nem csak a meccs, hanem a továbbjutás is eldőlt, de a fordulás után is sokkal jobb volt a vendégcsapat. Főleg az után, hogy Kassai Viktor a tizenegyesnél már figyelmeztetett Spahicnak egy ütésért a második sárga lapot is felmutatta.

Emberelőnyben már erőlködés nélkül is tudtak helyzeteket kialakítani a párizsiak, és bár előbb csak egy lesgólig jutottak, a hajrában még egyet hozzátettek a terméshez. A januárban érkezett Cabaye kapott egyedül labdát Lucas Mourától, és szépen emelte a bal felsőbe. 0-4

Ezzel ez a párharc már biztosan eldőlt, a Gyógyszergyáriak csak azért izgulhatnak, hogy ezúttal ne kapjanak összesítésben tíz gólt, mint két éve a Barcelonától.

Ezen a meccsen a hatharom.com PROTIPPJE is bejött, hiszen tippmesterünk PSG-sikert várt.

• INDOKLÁS:

A BL nyolcaddöntőjének első mérkőzésén lévén szó, vélhetően mindkét csapat a biztonságra törekszik majd, ugyanakkor a németeknek muszáj lesz támadniuk, hiszen a visszavágóra előnnyel kellene utazni. Csakhogy a PSG védelme teljes pompájában díszeleghet, márpedig az Alex-Silva duó valamint a két szélen Wiel és Maxwell komoly fejtörést okozhat a mostanában igen gyengén muzsikáló német támadóknak. Ugyan Cavani sérült, ám Ibra, Lavezzi és Lucas Moura bőven elég lehet a PSG-nek a kívánt eredmény eléréséhez, ha a Leverkusen kitámad és területet hagy, a szélvésgyors támadók könnyedén helyzetet alakíthatnak ki. A két keret között hatalmas a különbség, a PSG-ben több világklasszis is futballozik, akiket az ilyen mérkőzések különösen motiválnak. A Bayer nem mutatott valami jó formát mostanában, egy hete kiestek a 2.osztályú Lauterntől a kupából (ráadásul hazai pályán), a hétvégén pedig fontos rangadót buktak a Schalke ellen (szintén hazai pályán), a precíz franciák ellen újra megfázhatnak Hyppia fiai.