Roland Garros

Álmodni sem mertem volna - Nadal

A címvédő spanyol Rafael Nadal nyolcadszor nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes küzdelmeit, miután a vasárnapi fináléban három szettben, 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte honfitársát, David Ferrert.

"Álmodni sem mertem volna, hogy nyolcszor nyerek Párizsban" - mondta az 1,5 millió eurót kasszírozó Nadal, miután átvette a 14 kilós Muskétások Kupáját a hatszoros olimpiai bajnok jamaicai vágtázótól, Usain Bolttól. "Nagyon különleges ez a siker, a családom és a csapatom nélkül most nem lehetnék itt."

Ferrer sportszerűen gratulált a győztesnek: "Remekül teniszeztem ebben a két hétben, de Rafael megérdemelte a diadalt, mert ő a legjobb."

A mallorcai klasszis pályafutása 57. tornagyőzelmét aratta, és 12. Grand Slam-trófeáját hódította el. Egyben ő lett az első férfi játékos a sportág történetében, aki nyolcszor megnyert egy GS-versenyt.