La Liga

Csak a szokásos, Messi beállt és fordított

Az FC Barcelona 4-2-re nyert otthon a Betis ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának vasárnapi meccsén.

Messi

Valdés sérülése miatt Pinto védte a Barcelona kapuját, Pedrót gyomorrontás tartotta távol és Messi ezúttal is csak a kispadon kapott helyet. Nagy kérdés volt, hogy a Bayern München elleni megsemmisítő kettős vereség után milyen formában lesz a katalán csapat. Nos, a 2. percben úgy tűnt, még nem heverte ki a pofont. Pabon kapott labdát a jobb oldalon, kapura tört és nyolc méterről a hosszú alsó sarokba gurított (0-1). A 9. percben egyenlített a Barca, Iniesta balról emelt a kapu elé, Sánchez négy méterről a hálóba fejelt (1-1). Aztán Villa kétszer is fordíthatott volna, de mindkét lehetőségét elpuskázta. A 41. percben Tello tüzelt 16 méterről, a labda felső lécről a gólvonalra pattant, a játékvezető nem ítélt gólt. Két perccel később a másik oldalon már nem volt kétely, Rubén Pérez 32 méterről jobbal, hatalmas erővel tüzelt, a labda a jobb felső sarokban landolt, Pintónak esélye sem volt (1-2).

Az 56. percben összejött a gól Villának, Daniel Alévs jobbról kanyarította be a labdát, a spanyol csatár pedig öt méterről, előrevetődve a kapuba bólintott (2-2). A gólt követően azonnal lecserélték Villát, Messi állt a helyére és az argentin klasszis a 60. percben betalált: 20 méterről, szabadrúgásból a bal felsőbe tekert, Adrián beleért a labdába, de nem tudott védeni (3-2). Messi ugyanazt tette, mint egy hete Bilbaóban, ahol a cseréjét követően szinte azonnal gólt szerzett. A 69. percben újabb szabadrúgást lőhetett a négyszeres aranylabdás, ezúttal a kapufa mentett. Két perccel később a hazaiak kipasszolták a sevillai védelmet, Sánchez átadását Messi közelről a kapuba pofozta (4-2).

A Barcelona 11 ponttal vezet a Real Madrid előtt a tabella élén, a Betis hetedik.

La Liga
34. forduló
Barcelona-Betis 4-2 (1-2)
Gól: Sánchez (9.), Villa (56.), Messi (60., 71.), ill. Pabon (2.), Rubén Pérez (43.)
[1260249] 2013-05-05 21:00:00 Barcelona - Betisx;