Di Natale bombagólja döntött, gödörben a Lazio

Az Udinese Antonio Di Natale nem mindennapi góljával 1-0-ra győzött a Lazio ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában.

Di Natale parádés megmozdulása eldöntötte a három pont sorsát

A nemzetközi kupaindulást jelentő pozíciók megszerzése szempontjából különös jelentőséggel bírt a rómaiak vendégjátéka Udinében, a feleket mindössze három pont választotta el egymástól a fordulót megelőzően. Az előkelőbb helyzetben, ugyanakkor rosszabb formában lévő - négy tétmérkőzés óta nyeretlen - Lazio bátran kezdett, Cristian Ledesma távoli kapáslövésében volt is erő, de a próbálkozás Zseljko Brkics zsákmánya lett. Az első húsz perc végén fordult a kocka, a Friuli közönsége pedig egy emberként ugrott talpra, amikor egy bal oldali kényszerítőt követően Antonio Di Natale ritkán látható, akrobatikus mozdulattal lőtt a kapu jobb oldalába. (1-0) A 35 esztendős veterán csatár gólja döntőnek bizonyult, a második félidőben is veszélyesebben futballozó Francesco Guidolin tanítványai megőrizték előnyüket, így a Chievo és a Parma legyőzése után sorozatban harmadszor szereztek három pontot a Serie A-ban.