Férfi kézilabda BL

Ismerős hibák miatt valószínűleg csak a matek segíthet a Szegeden

Nagyon fontos mérkőzésen szenvedett sima vereséget a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A Tisza-partiak a Schaffhausen vendégeként maradtak alul hét góllal, ezzel pedig a papírforma alapján a továbbjutásuk sorsa könnyen kikerülhet a saját kezükből.

Skaliczki László néhány nappal ezelőtt arról beszélt a hatharom.com-nak, hogy örülne, ha a csapata jobban megfogná a mérkőzés elejét, mint az őszi BL-szezon nyitányán Zágrábban. Ez nagyjából sikerült is, mert bár hibázgatott támadásban és védekezésben is a Pick Szeged, nem tudott elhúzni az első percekben a Schaffhausen. Mikler Roland ugyan szinte nem is fogott labdát, de állandóan ziccer jellegű lövéséket kapott, miközben az első tíz perc végén nagyjából legalább az előrejáték rendeződött.

Igaz, ez valójában csak azt jelentette, hogy Sulc lövéseivel nem tudott mit kezdeni a svájci védőfal és Quadrelli kapus sem. A szlovák irányító-átlövőnek köszönhetően 8-8-nál még egyenlő volt az állás, ezután viszont szép lassan elléptek a hazaiak. Jöttek az ősszel Zágrábban látott hibák, a labdavesztések után rendre gyorsan indulhatott az ellenfél, amely köszönettel lődözte is a könnyű gólokat. Ezúttal a helyzetek ugyan megvoltak, de Quadrelli jól védett, több kapufa is volt, a visszarendeződések pedig szinte egyszer sem voltak meg.

A huszadik percben, 14-11-nél még mindig nem volt vészes a helyzet, de ezt követően előbb ötre nőtt a különbség, majd az ellenfél apró hullámvölgyénél Urs Schaerer időt kért, ezzel szárnyakat adott csapatának, amely a kihagyott szegedi ziccerek után a meccsbe egyébként jól beszálló Tatainak is gyorsan sok gólt lőtt. A félidőre 21-14-es állás alakult ki.

Elveszettnek tűnt a meccs és a második félidőben sem reménykedhettünk sokáig. Tatai ugyan a felkeményedő, jobban mozgó védőfal mögött többször is szépen védett, az első nyolcperces szakaszt 4-1-re nyerte a magyar csapat (22-18), de hiába. Ennek az időszaknak a végén is jöttek már a hibák, végül egy néhány perces gólcsendet a Schaffhausen tört meg, ami után lendületből újra növelte az előnyét. (26-18)

Ekkor már Sulcnak sem ment, nem volt senki aki a helyére lépjen, és lassan fel is adta a Pick Szeged a meccset. Az utolsó bő tíz percet szinte már nem is volt értelme lejátszani, harmadik időkérésénél Skaliczki László valószínűleg felhívta a figyelmet arra, hogy a becsületért küzdeni kell, de ez - főleg a védekezőjátékon - nem sok nyomot hagyott. A hajrában már a svájciak is kiengedtek, így időközben 12 találatnyira is növő előnyükből adtak le valamennyit, de így is nagyon simán, 36-29-re győztek.

Vereségével a Szeged nehéz helyzetbe került, mert a Zagreb hazai pályán játszik a hétvégén a Minszkkel és az utolsó fordulóban a Schaffhausennel is, és előbbi ellen is esélyesebbnek tűnik, utóbbit pedig szinte biztosan legyőzi, ezzel pedig a mieinket is megelőzi a tabellán. Skaliczki László együttesére a Minszk elleni hazai és a tavaly a négyes döntőben szerepelt Berlin elleni idegenbeli meccs vár még, így a papírforma alapján legfeljebb egy győzelemmel kalkulálhat, Németországban már mindenképp bravúr - ráadásul a Zagrebbel szembeni egymás elleni eredmények miatt kevés - lenne egy döntetlen is. Akkor lehet meg a továbbjutás, ha a horvátok legfeljebb ugyanannyi pontot szereznek három meccsen, mint a Szeged kettőn, illetve ha a Schaffhausennél többet gyűjtenek be a mieink.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
D csoport, 8. forduló
Kadetten Schaffhausen (svájci)-Pick Szeged 36-29 (21-14)
Schaffhausen, vezették: Ivan Pavicsevics, Molos Raznatovics (montenegróiak)

Schaffhausen: Quadrelli, Meier (kapusok), Bucher, Cvijetic, Dissinger 3, Emrich 4, Goepfert, Jurca 4, Kukucka 8, Mamic 1, Meier, Pendic 8, Priero Martos, Scheibert, Sztojanovics 5, Tominec 3, Ursic
Vezetőedző: Urs Schaerer

Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 6, Balogh 2, Blazevic, Buday 2, Czina 1, Kekezovics 2, Larholm 3, Lasica, Nagy N., Pribanic 1, Prodanovics, Sulc 10, Vadkerti, Zubai 2
Vezetőedző: Skaliczki László

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 14 pont/7 mérkőzés, 2. Berlin (német) 10/7, 3. Minszk (fehérorosz) 9/7, 4. Schaffhausen (svájci) 4/8, 5. Pick Szeged 4/8, 6. Zagreb (horvát) 3/7

szombaton játsszák: Zagreb-Minszk 18:00
vasárnap játsszák: Berlin-Barcelona 17:15

Vége a mérkőzésnek, hétgólos vereséget szenvedett a Pick Szeged a Schaffhausen vendégeként.

60. perc: Kekezovics lövését védte Meier, majd Tatai is védéssel fejezte be a meccset.

60. perc: Pendicet is kiküldték, kettős emberelőnyben a Szeged.

60. perc: Emrich belépett, a Szegedé a labda.

59. perc: Ancsint hagyták betörni, a jobb alsóba lőtt. 36-29

59. perc: Újra elvették a labdát a játékvezetők a hazaiaktól, Sztojanovics két percet kapott reklamálásért.

58. perc: Szabálytalankodtak a hazaiak, Ancsin nagyszerű gólt lőtt. 36-28

58. perc: Tatai szép védése után Zubai indított, Kekezovics becsorgatta a labdát Meier alatt. 36-27

57. perc: Emrich is kínaira kapott remek passzt, belőtte, majd Kekezovics a szélről talált be. 36-26

56. perc: Larholm a frissen beállt Meiernek lőtt gólt. 35-25

55. perc: Sokra nem megyünk vele, de Quadrelli már fárad, elkerülhető gólt kapott, a svájciak a bal szélről hibáztak. 35-24

54. perc: Kínai figurát csináltak meg középen a svájciak, Kukucka talált be. 35-23

54. perc: Larholm egyértelmű lépéshibát követett el.

53. perc: Kukucka hosszú idő után volt eredményes. 34-23

52. perc: Sulc kilencedik találatát szerezte. 33-23

52. perc: Sztojanovics a blokk oldalára lőtt átlövésből gólt. 33-22

51. perc: Ancsin átlövése szép hazai blokkról bedobásra pattant, utána Lasica be tudta lőni első BL-gólját. 32-22

51. perc: Sulc sem tudta belőni a hétméterest, de a kipattanó a Szegedé.

51. perc: Pribanic szép láb közötti bejátszás után bevetődve harcolt ki hétméterest, valamint Prietónak két percet.

50. perc: Hétméteres a hazaiaknál, Pendic megint nem hibázott. 32-21

49. perc: Pribanic beállóból találta el Quadrellit, majd Kekezovics szélső kísérletét is védte a kapus.

49. perc: Skaliczki László időt kért, valószínűleg arra hívja fel a figyelmet, hogy az azért nem mindegy, hogy milyen hozzáállással fejezik be a meccset.

49. perc: Rossz szegedi lövés után újabb könnyű gól jött a hazaiaktól. Közte tíz. 31-21

48. perc: Tominec a szélről, Tatai lába alatt lőtt gólt. 30-21

48. perc: Sulc középen emelkedve szerezte nyolcadik gólját. 29-21

47. perc: Pendic könnyedén bepattintott a büntetőt, talán már Tatai is feladta. 29-20

47. perc: Emrich ezúttal hétméterest harcolt ki.

46. perc: Ancsin szép átlövésgólt szerzett. 28-20

45. perc: Tatai védett, a kipattanó az ellenfélé lett, rossz hát mögötti passz után sem vesztették el a labdát, végül Kukucka remek bejátszása után Emrich vált le beállóban, második ziccerét is belőtte. 28-19

44. perc: Buday belemenést követett el.

44. perc: Ancsin nagyon messziről óriási nagy kapufát lőtt, Jurca sokpasszos lerohanást fejezett be. 27-19

43. perc: Jurca labdát vesztett.

43. perc: Jól megforgatták most a védelmet a mieink, Sulc a jobb oldalról talált be. 26-19

43. perc: Skaliczki László utolsó szalmaszálként időt kért.

42. perc: Lépéshiba Ancsintól, gól Tominectől. 26-18

42. perc: Emrich beállóban nehéz labdát szedett össze, belőtte. 25-18

41. perc: Larholm büntetőjét Quadrelli kivédte. Végleg elmenőben a meccs.

40. perc: Zubai hiába lőtt a kapuba, már belefújtak, hetes jön.

40. perc: Svájci hetes, Pendic belőtte Miklernek. 24-18

40. perc: Szabálytalan zárást fújtak a Szegedre.

39. perc: Jurcával senki nem ütközött, ő keresztbe futott és a jobb oldalról szerzett gólt. 23-18

38. perc: Kekezovics beugrás nélkül kellett, hogy lőjön, Quadrellit találta el.

37. perc: Sztojanovics hiába cselezett helyzetbe, Tatai védett, Blazevic viszont lépéshibát követett el. Prieto óriási szerencsére elkönnyelműsködte, a bal alsó mellé cunderezett.

36. perc: Czina labdát szerzett, majd Sulc passzába belepiszkáltak, Tatai bravúrral védett ziccert, szegedi gól zárta a rohanást. 22-18

35. perc: Hétmétereshez jutott a magyar csapat is, Larholm belőtte. 22-17

35. perc: Hetest kapott a Schaffhausen, Jurca egyből belőtte. 22-16

34. perc: Ancsin erőszakosan fordult kapu felé, tíz méterről lőtt kapufás gólt. 21-16

33. perc: Dissinger átlövésből eltalálta Tatait.

32. perc: Jurca egyértelmű belemenést követett el, Zubai gyors lerohanás végén talált be. 21-15

32. perc: Ancsin nehéz helyzetből, félfaultos lövéssel nem talált kaput.

31. perc: Prieto kapott két percet, miután megrángatta Zubait.

31. perc: Larholmtól a játékvezetők vették el a labdát, Dissinger mellé lőtt.

31. perc: A Szeged kezdte a második félidőt.

Nagy bajban van a Pick Szeged. Sajnos ugyanazokat a hibákat követte el eddig a csapat, amiket korábban már láthattunk tőlük: kihagyott helyzetek után rémesen gyenge volt a visszarendeződés, így sorra lőhette a ziccergólokat az ellenfél. A 14 szerzett gól még rendben lenne egy félidő alatt, de a 21 kapott rengeteg. Nagy változásra lenne szükség, és főleg a fejekben, mert úgy tűnik, nem mindenki kezeli kellő komolysággal a mérkőzést.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Balogh nagy kapufát lőtt, még egyszer betalált a Schaffhausen. Tatai joggal dühöng. 21-14

30. perc: Sztojanovics simán megverte Vadkertit, nagy helyen ment be, átejtette Tatait. 20-14

29. perc: Balogh lövését fogta Quadrelli, legalább gyors gól most nincs.

28. perc: Lasica nagyszerű csellel ment be az átlövő helyén, de Quadrelli leolvasta a lövését, Mamic talált be az ezt követő indításból. 19-14

28. perc: Tatai hozza magát, újabb lövést védett.

27. perc: Sulc ezúttal telibe lőtte Quadrellit.

26. perc: A BL-újonc Lasica nagy szögben mehetett be, felső lécet lőtt, majd eltolta őt az ellenfél átlövője és a jobb alsóba lőtt. 18-14

25. perc: Tatai bravúros védése után sarokdobással jöhetett a Schaffhausen, majd Dissinger átlövését is hárította a magyar kapus.

25. perc: Balogh szép passzcsel után emelkedett kissé a bal oldalon, a kapu bal oldalába lőtt. 17-14

24. perc: Dissinger megpattanó lövése elől Tatai már sajnos elmozdult. 17-13

24. perc: A svájciak edzője szélesebb játékot kért övéitől.

24. perc: Urs Schaerer kért időt.

23. perc: Dissinger átlövését olvasta Mikler, Pribanic indult, a kissé hosszú indítást is lehúzta és belőtte. 16-13

23. perc: Balogh Zsolt szerezte első gólját. 16-12

22. perc: Larholm újabb kapufát lőtt, háromhullámos lerohanást sem sikerült megállítani, öt közte. 16-11

21. perc: Hosszú passzív helyzet után sorra lőhettek a svájciak, mert mindig jött a lövés közben a fault a mieink részéről, Sztojanovics a negyediker csak belőtte. 15-11

20. perc: Larholm ezúttal belőtte. 14-11

18. perc: Larholm a jobb oldali kapufát találta el, megint nem volt jó a visszarendeződés, Kukucka középről talált be. 14-10

17. perc: Sulc ezúttal középről, kilenc méterről talált be, majd Mikler hiába védett, Prodanovics kapufát lőtt, újra gyorsan indultak, Sztojanovics lőtt középről a bal alsóba. 13-10

16. perc: Prietót lökte meg Zubai, amire a játékvezetők hetest és elég gyenge lábakon álló két percet fújtak. Pendic Tatainak is belőtte a hétméterest. 12-9

16. perc: Sulc a vezér, a lábak - konkrétan Quadrelli lábai között is - lőtt gólt. 11-9

15. perc: Újabb labdavesztés után újabb könnyű gólt szerzett Kukucka. 11-8

15. perc: A magyar mester támadásban több oldalirányú betörést kért.

15. perc: Skaliczki László időt kért.

15. perc: Sztojanovics betöréssel használta ki a mieink helyezkedési hibáját. 10-8

14. perc: Rossz bejátszás ment Zubai felé, a svájciaké a labda.

13. perc: Hiába szerzett labdát a Szeged, Zubai szinte ráugrott Quadrellire, és bele is vágta a labdát a kapusba, az ellentámadásból Kukucka betalált. 9-8

13. perc: Sulc testcseleivel leültette a falat, kiegyenlített. 8-8

12. perc: Sulcra nem léptek ki, helyzet nélkül lőtt a jobb alsóba, Mikler Jurca betörése után szépen védett. 8-7

11. perc: Pendic a második büntetőjét a jobb alsóba vágta.

11. perc: Prodanovics éles szögből ment be, oldalhálóba lőtt, a másik oldalon Jurca hetest harcolt ki.

10. perc: Pendic belőtte az előző esetnél megítélt hétméterest.

10. perc: Tominec befordult, Czina az orrára ütött, két percet kapott. A beállós hevesen reklamált egy azonnali pirosat, de az elmaradt.

9. perc: Sulc emelkedett a bal oldalon, remek hosszú felkészítéses lövéssel talált a bal alsóba. 6-6

9. perc: Mikler első "érvényes" védését mutatta be.

8. perc: Zubai szépen fordult le beállóban, ziccerből be is talált. 6-5

8. perc: Gyors gól mindkét oldalon. 6-4

7. perc: Buday átlövését olvasta Quadrelli, indult belőle az ellenfél, Cvijetic talált be. 5-3

6. perc: Dissinger remek csellel került lövőhelyzetbe, majd lendület nélkül felugrott és a kapu fölé lőtt.

6. perc: Buday be tudott menni emberrel a nyakán, miután Sulc szépen összehúzta a svájci falat a bal oldalon, és "bepöttyintette" a labdát. 4-3

5. perc: Buday első lövését védte Quadrelli, de másodjára betalált az irányító. Sajnos Pendic is eredményes volt a másik oldalon a bal szélről. 4-2

4. perc: Kukucka kihasználta az Ancsin elleni zárást, középen betörve talált be. 3-1

4. perc: Elvették a játékvezetők a labdát a Szegedtől.

3. perc: Dissinger nehéz helyzetből is betalált. 2-1

2. perc: Ancsin Gábor átlövésből szerezte az első magyar gólt. 1-1

1. perc: A Schaffhausen kezdte a mérkőzést, Mikler védett egy szélső lövést, de bedobásra ment ki a labda, majd Jurca keresztbefutás után a bal oldalról lőtt ziccergólt. 1-0

20:00 - Magyar oldalon mindenki egészséges, a Schaffhausenből viszont hiányzik az első számú kapus, a litván Arunas Vaskevicius.

19:57 - Amint azt Skaliczki László vezetőedző a hatharom.com-nak adott interjújában elmondta, a világbajnokság vége óta nem volt sok idejük felkészülni a Schaffhausen ellen, de szeretné ha a tavaszi nemzetközi szezonkezdet jobban sikerülne, mint az őszi, amikor Zágrábban gyakorlatilag negyedóra alatt eljátszotta a győzelmi esélyét csapata.

19:55 - A legjobb eredmény a győzelem lenne a svájciakat hazai pályán már legyőző Tisza-partiak számára, mivel egy döntetlennel is megadnák az esélyt a Zagrebnek az előzésre, amely pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények miatt jobban jönne ki a Szeged elleni "párharcból".

19:53 - A nyolcadik forduló nyitómeccse előtt pontelőnnyel a továbbjutást érő negyedik helyen áll a Pick Szeged a D csoportban, azaz "csak" meg kellene tartania ezt a helyezést. Ehhez azonban nagyon kellenének a szezonbeli első idegenben szerzett pontok, ezek nélkül ugyanis a horvát Zagreb és akár a Schaffhausen is magyar csapat elé kerülhet két fordulóval a szakasz vége előtt.

Kadetten Schaffhausen-Pick Szeged
Schaffhausen, vezetik: Ivan Pavicsevics, Molos Raznatovics (montenegróiak)

Schaffhausen: Quadrelli, Meier (kapusok), Bucher, Cvijetic, Dissinger, Emrich, Goepfert, Jurca, Kukucka, Mamic, Meier, Pendic, Priero Martos, Scheibert, Sztojanovics, Tominec, Ursic

Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin, Balogh, Blazevic, Buday, Czina, Kekezovics, Larholm, Lasica, Nagy N., Pribanic, Prodanovics, Sulc, Vadkerti, Zubai