US Open

Ferrer és Hewitt a második, Murray már a harmadik körben

Két könnyebb és egy rövidítéses szettben nyert a dél-afrikai Kevin Anderson ellen a negyedik kiemelt David Ferrer a US Open férfi versenyének első fordulójában, miközben a harmadik helyen rangsorolt Andy Murray már a harmadik körbe jutott.

A 11 évvel ezelőtti bajnok ausztrál Lleyton Hewitt is sikerrel vette az első fordulót, miután négy szettben verte a német Tobias Kamkét. Az első szett ugyan 6:4-gyel utóbbi játékosé lett, noha Hewittnak már 4:1-es előnye is volt. Ezt követően azonban teljesen szétesett az adogatása, alig ütött be első szervát, a játszmát végül úgy zárta, hogy az első adogatásainak egy harmada sem volt pontos.

Aztán a második szettben 2:2-es állás után magára talált az ausztrál, sorozatban négy játékot nyerve kiegyenlítette a szettállást, majd engedélyezett egyetlen gémet Kamkénak, de utána megint ötöt nyert egymás után, így két óra játék után már ő vezetett. A negyedik játszmában a németnek még volt egy felvillanása, egy elvesztett adogatást vissza tudott venni, de azonnal újra elszórta néhány fonákkal elkövetett hibával, így Hewitt 6:4-re meg tudta nyerni a szettet, és ezzel a mérkőzés is az övé lett.

David Ferrer a Kevin Anderson elleni mérkőzésén a US Open első fordulójában 2012-ben.

David Ferrer sokkal jobban kezdte a maga mérkőzését Kevin Anderson ellen, jól támadta már a dél-afrikai első adogatásait is, 2:2 után el is vette ellenfele szerváját, az előnyt pedig végigvitte a szetten, amit így meg is nyert.

A második játszmában még könnyebb dolga volt, hiszen Anderson hiába próbálta gyorsan, a hálónál befejezni a labdameneteket, sokszor pontatlan volt, így 6:2-vel adta oda a szettet a negyedik kiemeltnek.

A legszorosabb, bár nem öldöklő csatát a harmadik "harmad" hozta, amelyben egyetlen bréklabdát sem tudtak fogadóként kiharcolni a felek, így rövidítés döntött. Ebben aztán Ferrer újra egyértelműen jobb volt, 6-1-es előnyt szerzett, amiről már nem szórta el a meccs megnyerésének lehetőségét.

A friss olimpiai bajnok Andy Murray a világranglistán 118. Ivan Dodiggal játszott, és valóban játszott vele. Az első két szettet egyenként alig több mint félóra alatt letudta, hiába szervált ellenfele közel olyan pontosan, mint ő, a fogadópontok felét így is megnyerte a brit. A harmadik játszmában alig valamivel, de több tér jutott Dodignak, Murray "csak" egyszer brékelte, de persze ez is bőven elég volt neki a győzelemhez, amivel az első résztvevője lett a harmadik fordulónak.