Roland Garros

Djokovics a kiesés széléről táncolt vissza Seppi ellen

Az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics 0:2-ről felállva győzte le a torna 22. kiemeltjét, az olasz Andreas Seppit.

Djokovics ráijesztett a rajongóira, de végül összekapta magát

A Párizsban vasárnap feltámadó szél, amely korábban már Szvetlana Kuznyecova és Viktorija Azarenka játékára is rányomta a bélyegét, Djokovicsot is megzavarta. Seppi ezzel szemben éppen úgy jól alkalmazkodott hozzá, mint honfitársnője, a Kuznyecovát búcsúztató Sara Errani. Az első játszma labdameneteinek többségében ő irányított, amikor kellett pontosan lődözte a labdákat a sarkokba, amikor pedig az kellett, finoman ütésekkel használta ki a szelet. A világelső így általában néhány ütés után védekezésre kényszerült, és nem is bírta lábbal ellenfele támadásait.
Ennek ellenére a szerb hozta szokásos küzdeni tudását, és csak 4:4 után vesztette el adogatását, Seppi pedig innen már 6:4-re behúzta a szettet.

A második játszma nagyjából a közepéig ugyanúgy alakult, ahogy az első vége, az olasz megint brékelőnybe került, de 5:3-as vezetéséről nem tudta befejezni a szettet. Djokovics visszabrékelt, és Seppi hiába került többször is két labdára a játszma megnyerésétől, ilyenkor rendre megremegett a keze és korábban nem látott hibákat vétett. Így rövidítés következett, amiben fej-fej mellett haladtak, majd a 22. kiemelt került előnybe, és Djokovics szervájánál újabb hibára késztette a szerbet, ezzel 7-5-re nyerte a tie breaket, egyúttal óriási meglepetésre kétszettes előnybe került.

A harmadik szett eléggé "nőiesre" sikerült, ugyanis kétszer oda-vissza brékelték egymást a játékosok, ráadásul Djokovics nagyon simán veszítette el a saját adogatásait. Aztán 4:3 után meg tudta tartani az előnyét, és 6:3-ra meg is nyerte a játszmát.

A világelső fölénye megmaradt a negyedik szett elején is, egymás után három játékot nyert, azaz Seppi egymást követő hat gémben nem tudott ellenfele fölé kerekedni. 3:0 után nagy küzdelemben hozta újra az adogatását, majd a harmadik szettben látott könnyedséggel adogatóként is játékot nyert a szerb ellen. Innentől kezdve könnyed Djokovics szervagémek és nehézkes Seppi-adogatójátékok váltották egymást, és bár az olasz 5:4-nél még a szettben maradt, ez másodjára, 6:5-nél nem sikerült neki, így a világelső 2-2-re egyenlített a szetteket tekintve.

A mindent eldöntő ötödik felvonásban az első öt játékban mindkét játékos hozni tudta saját adogatójátékát, majd 3:2-es Djokovics vezetésnél Seppi keze megremegett, a világelső fogadóként villogott és 4:2-re elhúzott. A szerbek kiválósága ezt a brékelőnyt már nem engedte ki a kezéből és végül 6:3-ra megnyerte a játszmát és ezzel a mérkőzést is.

Djokovicsnak így is több mint négy órát kellett a pályán töltenie, a Roland Garros második hete előtt ez pedig aligha jött jól a világranglista vezetőnek.

Roland Garros 4. forduló
Novak Djokovics (szerb,1.) - Andreas Seppi (olasz, 22.) 4:6 6:7 6:3 7:5 6:3
Adogatás
5 Ász 6
2 Kettős hiba 4
62% 1. szerva (százalék) 54%
69% (63/91) 1. szerva megnyert p. 57% (64/113)
58% (32/55) 2. szerva megnyert p. 53% (51/97)
40% (4/10) Kivédett bréklabda 59% (13/22)
Fogadás
43% (49/113) 1. megnyert fogadópont 31% (28/91)
43% (42/97) 2. megnyert fogadópont 38% (21/55)
41% (9/22) Kihasznált bréklabda 60% (6/10)
Pontok
9 Max. pontok sorozatban 8
66% (95/145) Megnyert adogatópont 56% (115/206)
44% (91/206) Megnyert fogadópont 34% (50/145)
53% (186/351) Összes pont 47% (165/351)
Gémek
6 Max. játékok sorozatban 3
77% (20/26) Megnyert adogatójáték 65% (17/26)
35% (9/26) Megnyert fogadógémek 23% (6/26)
56% (29/52) Megnyert játékok 44% (23/52)

Az Eurosport és a Hatharom.hu közös játéka!
Nyerd meg Rafael Nadal teniszfelszerelését!
A Roland Garros ideje alatt minden nap közzéteszünk egy tenisz vonatkozású kvízkérdést. Neked nincs más dolgod, mint tippelni, és máris ott a lehetőség, hogy nyerj velünk.
Részletekért kattints ide!
A főnyeremény egy Rafael Nadal teniszfelszerelés (a Nike 2012-es modelljei):
Rafael Nadal baseball sapka, Rafael Nadal tenisz cipő, Rafael Nadal melegítőfelső, Rafael Nadal tenisz póló, Rafael Nadal tenisz rövidnadrág, Rafael Nadal teniszütő (Babolat). A nyertes a felszerelés mellett öt óra ingyenes teniszoktatásban is részesül Csurgó Virág jóvoltából a Kőér Tenisz Klubban.