La Liga

Soldado mesterhármassal intézte el a Bilbaót

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a Valencia 3-0-ra nyert az Athletic Bilbao vendégeként.

Soldado kivégezte a baszkokat - Fotó: AFP

Az első félidőben kisebb fölényben játszott az Athletic Bilbao, azonban mégis a vendégek jutottak vezetéshez a félidő hajrájában. A 41. percben az ügyeletes gólvágó, Roberto Soldado kapott ajándéklabdát, kicselezte a kapust, majd balról 7 méterről jobb lábbal lőtt a kapuba (0-1).

A második félidőben még nagyobb fokozatba kapcsoltak a baszkok,  Jon Aurtenetxe és Iker Muniain lövését is blokkolták azonban a valenciai védők. Óscar De Marcos bal lábas próbálkozását pedig Guaita védte. Az 57. percben megduplázta előnyét a vendégcsapat: Jordi Alba birkózta ki a labdát, majd visszatette az érkező Soldado elé, aki 14 méterről a kapuba bombázott (0-2). A 67. percben egy buta szabálytalanság után megfogyatkoztak a hazaiak: Iraola kapta meg második sárga lapját. A 85. percben San José ütött bele a tizenhatoson belül egy lövésbe, a büntetőből Soldado pedig harmadik gólját is megszerezte (0-3). Ezzel a Valencia tovább biztosította harmadik helyét a tabellán.