A Hannover otthon ütötte ki a Kölnt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Köln 4-1-es vereséget szenvedett a Hannover otthonában.

A Hannover könnyedén nyert - Fotó:kicker

A 10. percben óriási helyzetet hagyott ki a vendégegyüttes: Novakovic lövését védte Zieler, majd Ishak ismétlése is a kapu mellé gurult. A második oldalon Abdellaoue válaszolt, lövése centikkel a jobb kapufa mellé ment. A 19. percben megszerezték a vezetést a hazaiak: 14 méteres lövését még védte a kapus, a kipattanót azonban Stindl harcosan megszerezte és a kapuba passzolt (1-0). A félidő vége előtt egyenlített a Köln: Clemens lövését még védte Zieler, Pesko szöglete után Pezzoni azonban a kapuba bólintott (1-1).

A második félidőben Clemens lövését hárította Zieler, majd Novakovics ismétlését is hárította a kapus. Ezt követően egy újabb vendéghelyzet, Ishak a kapufát találta el, majd üres kapuba nem tudott betalálni Novakovic. A kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat, Sereno csúszott oda Rauschnak, a tizenegyest pedig értékesítette (2-1). A 67. percben növelte előnyét a vendéglátó csapat: Ya Konan passzolt Dioufnak, aki egy parádés csel után 10 méterről a kapuba lőtt (3-1). Diouf a 83. percben duplázni tudott, amikor Stindl szögletét 10 méterről fejelte a kapuba (4-1). Ezzel a hazaiak magabiztosan nyertek a kölniek ellen.