Sydneyi tenisztorna

Czink Melinda főtáblára jutott Sydneyben

Czink Melinda harmadik mérkőzését is megnyerte a selejtezőben a 637 ezer dollár összdíjazású, keménypályás sydneyi tenisztornán, így feljutott a 32-es főtáblára.

A teniszszövetség honlapjának beszámolója az első szettet rövidítésben a görög nyerte, majd Czink 6-4-gyel kiegyenlített, majd a döntő játszma elején korán brékelőnybe került, 4-3-nál azonban az ellenfél visszavette ezt, de Melinda újból elvette a görög adogatását, így 5-4-nél már a meccsért szerválhatott.

Ahogy a meccs is, ez a gém is nagyon szoros volt, Melinda kétszer is bréklabdát hárított, majd első meccslabdáját behúzta és 2 óra 21 perc játék után 6:7(5-7) 64 6:4-es győzelmet ünnepelhetett.

A 29 éves magyar hölgy  három TOP 100-as teniszező legyőzésével jutott fel a főtáblára. A sydneyi torna az ausztrál nyílt teniszbajnokság legfontosabb felvezető versenyének számít, a főtáblán erős ellenfelekkel kerülhet szembe Czink.