Kézilabda EB

Norvégia az Európa-bajnok

A svédek jól kezdtek, de végül papírforma lett

Svédország kicsit megszorongatta ugyan Norvégiát a női kézilabda Eb döntőjében, de a második félidőben Hammersengék megmutatták, hogy nincs náluk jobb a sportágban. A szünet után nem volt kérdéses, hogy a társrendezők megnyerik a meccset és ezzel a tornát is.

Egy kapufával nyitottak a norvégok, és az első tíz percben pontatlanok is maradtak. Svédország viszont pontosan lőtt, és jól védekezett, 4-2-re vezettek ekkor.

Az egy-két gólos svéd vezetés állandósult az első játékrészben, a félidőben 11-10 volt az állás a sárga-kékeknek.

Norvégia kézilabda válogatottja

A szünet után viszont megfordult a játék menete. Elsöprően játszottak Hammersengék, néhány perc alatt fordítottak, kis idő múlva pedig már öt góllal vezettek. A svédek próbálkoztak ugyan, de nem tudtak sokkal közelebb kerülni. Az utolsó percekben három gólra jöttek fel, de valódi esélyük már nem volt. Végül a norvégok még kétszer betaláltak, és 25-20-ra nyertek.

Sorozatban negyedik Eb-győzelmük mellett már a 2012-es olimpiai részvételt is kiharcolták. A svédeknek az ezüstérem és a jövő évi vébérészvétel maradt - egyelőre...