Hatharom / Blog / Bejegyzések
Pályán a címvédő - A C csoport összefoglalója
Bevallom őszintén: Nem volt meg bennem az a tipikus EB-láz. Ne kérdezzétek, miért... Egyszerűen leültem minden nap a TV elé, megnéztem a napi...

Bevallom őszintén: Nem volt meg bennem az a tipikus EB-láz. Ne kérdezzétek, miért... Egyszerűen leültem minden nap a TV elé, megnéztem a napi két meccset és kész. Nem tudtam izgulni a csapatokért, pedig a korábbi nagy tornákat úgy néztem végig, hogy a legérdektelenebb meccseken is tövig rágtam a körmöm. Egy pillanatra meg is ijedtem magamtól, hogy elmúlt a foci iránti végtelen szerelmem... Egészen tegnap este 6 óráig.

Spanyolország - Olaszország

Tartozom egy vallomással: Mióta az eszemet tudom a Real Madrid és a spanyol válogatott csapatáért izgulok, természetesen a Haladás mögött... 2000-ben láttam egy Real Madrid - Dinamo Kijev BL meccset. Számomra azóta külföldön a Real az első, Raúl pedig a mai napig a legjobb csatár. Talán, ha egy Manchester meccset látok először, ma MU és angol fan vagyok... De nem azt láttam, innentől kezdve pedig adta magát, hogy a Vörös Fúria mellett tegyem le a voksom a következő Európa bajnokságon. Erősen szubjektív írás következik, nézzétek el nekem.

Négy évente számomra megszűnnek a klubcsapatok, a viták, nincs Real Madrid, nincs Barcelona... Iniesta vagy Xavi nem Barca játékos, hanem spanyol. És ez így van rendjén! Szokásomhoz híven 6 órakor leültem a TV elé, de ez most más volt. A kezem remegett, a szívem hevesebben kezdett verni, és elégedetten konstatáltam, hogy még mindig ugyanúgy tudok lelkesedni valamiért, mint 12 éve. Más kérdés, hogy ezt a körmöm, ill. a tüdőm bánja, az elfogyasztott cigaretta mennyiség ilyenkor duplázódik. Aki nem szereti a focit, nem is tudja, mit hagy ki. Elég a szentimentalizmusból, lássuk, mi történt a két korábbi világbajnok meccsén.
Az olaszok nem túl jó előjelekkel vágtak neki a meccsnek. Előző három felkészülési mérkőzésüket nem tudták megnyerni, és ne feledjük az újabb bundabotrányt. A spanyolok sem lehettek túl nyugodtak, hiába nyerték veretlenül a csoportjukat. Ők a címvédők, mindenki űrfutballt vár tőlük... Vicente del Bosque kapásból meglepetéssel indított: Klasszikus csatár nélkül álltak ki, a góllövés feladatát Cesc Fabregasra bízta. Cesare Prandelli ugyancsak meglepte a népet, 3-5-2-es hadrendben léptek pályára a taljánok. Ha már a két edző meglepett minket, miért ne lephetnének meg a játékosok is? Álmosan kezdtek a spanyolok, míg az olasz gárda megpróbálta kapásból megragadni a gyeplőt. Ez ugyan nem teljesen sikerült, de már az nagy szó, hogy sokáig 50-50% volt a labdabirtoklási arány, ami a spanyolok ellen remeknek mondható. Iniesta, Xavi és David Silva ébredtek fel, elkedtek focizni a spanyolok. Rövidpasszos játék, mélységbe passzolt labdák, kényszerítők. Felvették a ritmust, melynek köszönhetően David Silva, majd Fabregas került helyzetbe, végül szögletre sikerült menteni a védőknek. A Manchester City szélsője egyébként gyenge első félidőt produkált, a 11. percben ismét ő került helyzetbe, de Buffon könnyedén szedte fel az erőtlen lövést. Egy perccel később Cassano esik el kb. 17 méterre a kaputól, Kassai szabadrúgást ítél, Pirlo pedig a meccs folyamán először megdolgoztatja Casillast. A jobb alsóba tartó labdát parádésan üti ki a Madrid hálóőre. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a spanyoloktól Iniesta, az olaszoktól Cassano próbálkozott. A félidő legnagyobb helyzetét Thiago Motta hagyta ki: Jobboldali beadás után üresen fejelhetett, Casillas azonban ismét hárítani tudott. A félidő végére még maradt egy zseniális Xavi passz, melyet Iniesta fölé emelt... Kiegyenlített meccset láthattunk, nagyobb helyzetei azonban inkább az olaszoknak voltak. A folytatásban ugyanolyan jó iramú, hajtós meccset produkáltak, mint az első 45 percben. Előbb egy Fabregas lövést kellett Buffonnak védeni, majd Ramos szerencsétlenkedése után Balotelli vezethette egy az egyben a kapura a labdát, de Ramos visszaért és szerelte a hihetetlenül nagyképű olaszt. Nem is kellett sokat várni cseréjére, di Natale állt be helyette. Prandelli döntése helyesnek bizonyult, 5 perccel később egy remek kiugratást követően pont di Natale kapta a labdát és Casillas mellett elegánsan belsőzött a kapuba. Hidegzuhany, ég a címvédő! Épp az esti húslevest kanalazva szitkozódom, mikor David Silva zseniálisan ugratja ki Fabregast, ő pedig nem hibázik. Ez gyors volt, 1-1! A csereként beálló Giovinco pár perccel később csodás labdával szolgálta ki a gólszerzőt, de di Natale ezúttal hibázott. Nagy helyzet volt! Megjött Torres! - dünnyögtem magamban elégedetten, kissé mérgesen, amiért 75 percig igazi csatár nélkül játszott a csapat. Jómagam egyébként inkább Negredot favorizáltam, de ez részemről csak utólagos okoskodás, mert ha Torres belövi két ordító ziccerét, akkor most őt éltettem volna. Csak az a gond, hogy nem lőtte, előbb Buffon szerelte le (Facepalm a részemről...), majd ordító helyzetben átemelte az olasz kapussal együtt a kaput is. Remélem Jesús Navastól kapott a meccs után. A Sevilla szélsője üresen futott Torres mellett, egy egyszerű passzal ajtó-ablak helyzetbe hozhatta volna őt, helyette egyedül próbálkozott. Láttuk, mi lett belőle... Az eredmény már nem változott, igazságos döntetlen született, ahol egyik csapat sem érdemelt vereséget.

Írország - Horvátország

A Facebookon játszom egy EB tippjátékon, ahol az ír-horvát meccsre az 1-3-as tippet játszottam meg. Csak úgy, poénból. Miért nem tippmixen csinálok ilyen "hülyeségeket"...

Nem tudok annyit írni az esti meccsről, mint a spanyol olaszról. Egyrészt nem vettem olyan komolyan, mint a délutánit, másrészt kevesebb minden is történt. Gólgazdag meccs lesz - gondoltam magamban, mikor a 3. percben Mario Mandzukic egy kissé szerencsés fejessel megszerezte a vezetést a horvátoknak. Given talán benne volt a gólban... A Modric vezette horvát csapat 15  percig macska-egér játékot játszott az írekkel, aztán a 19. percben meglepetésre Sean St. Ledger bólintott Pletikosa kapujába. 1-1... Ezek után kissé kiegyenlítettebb lett a meccs, elmúlt a horvát nyomás. Helyzetek elvétve akadtak, egy Modric és Perisic lövésen kívül nem sok minden történt. Következtek Nikica Jelavic percei: A 40. percben még hibázott fejjel, azonban a félidő végén lábbal már sikerült a hálóba juttatnia a labdát. Szép gól volt! A második félidőben Mandzukic ismét hamar betalált fejjel, ezzel 3-1-re növelve a horvátok előnyét. Kuipers elvette a lehetőségét egy izgalmas fél órának, mikor Robbie Keane buktatásáért nem ítélt tizenegyest... Mert ami ezután történt, arról csak pár szóban emlékeznék meg: A horvátok várták a lefújást, sokszor húzták az időt, színészkedtek, míg az írek ugyan mentek előre, de semmi sem sikerült nekik. Még egy Rakitic lövés az egyik, egy Andrews fejes a másik oldalon, és ennyi. Megérdemelten nyertek a horvátok, de az írek előtt le a kalappal!

Jók: Mandzukic, Modric, Jelavic ill. Dunne, St. Ledger