Riói olimpia

Elbuktuk az idegek harcát, érem nélkül maradnak pólósaink

• hatharom.com

A magyar férfi vízilabda-válogatott büntetők után kikapott Montenegrótól a negyeddöntőben, így érem nélkül marad.

Fotó: MTI

Nagy tornán a két csapat legutóbb januárban, a belgrádi Európa-bajnokság elődöntőjében került szembe egymással, a montenegróiak akkor viszonylag sima, 8-5-ös győzelmet arattak. Június végén az olimpiai felkészülés során Herceg Noviban, a Jadran Kupán ugrottak vízbe egymás ellen a felek, a magyarok akkor 11-7-re nyertek.

A magyar válogatott 9-9-es döntetlent követően ötméteresekkel 13-11-re kikapott a montenegrói csapattól a riói olimpia férfi vízilabdatornájának keddi negyeddöntőjében, így csütörtöktől az 5-8. helyért küzdhet tovább.

Benedek Tibor együttese a második negyedben már háromgólos hátrányban volt, de Varga Dénes révén bő egy perccel a vége előtt egyenlített. Az ötméteres-párbajban végül Vámos Márton és Hosnyánszky Norbert is hibázott, így a montenegróiak ünnepelhettek.

A magyarok csütörtökön a címvédő horvát és a házigazda brazil csapat összecsapásának vesztesével találkoznak.

Montenegró-Magyarország 13-11 (2-1 3-2, 3-3, 1-3, 4-2) - ötméteresekkel
Férfi vízilabdatorna, negyeddöntő:
Olimpiai Uszoda, 1500 néző, v.: Koganov (azeri), Peila (amerikai)
gólszerzők: Ivovic 3, Dr. Brguljan 2, Radovic, Janovic, Paskovic, Klikovac 1-1, illetve Erdélyi, Vámos 3-3, Varga Dé. 2, Manhercz
emberelőny/gól: 7/1, illetve 9/2
Montenegró: Scepanovic - Dr. Brguljan, Paskovic, Radovic, Janovic, Cuckovic, Ivovic - cserék: Petrovic, Misic, Klikovac, Jokic, Da. Brguljan
Magyarország: Nagy - Vámos, Erdélyi, Szivós, Varga Dé., Varga Dá., Kis G. - cserék: Zalánki, Manhercz, Hosnyánszky, Decker Á., Hárai, Decker A.
Tippelj a napi kérdésekre olimpiai tippjátékunkban, és nyerj egy csúcs tabletet!