Australian Open

Federernek esélye sem volt, Nadal döntőzik Wawrinkával

Rafael Nadal a vártnál sokkal simábban, három szettben legyőzte Roger Federert az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének második elődöntőjében. Az első kiemelt spanyol Stanislas Wawrinkával döntőzik vasárnap.

Nadal esélyt sem adott Federernek - Fotó: AFP

33. alkalommal csapott össze a két klasszis, 22-10-re vezetett a meccs előtt Nadal, Federer abba kapaszkodhatott, hogy hatszor kemény pályán győzte le a mallorcait. No meg abba, hogy új edzőjével, Stefan Edberggel régi énjét csillogtatta Melbourne-ben.

Mégis, a svájci csak első szettben tudta megszorongatni, de ekkor is kapaszkodnia kellett, három bréklabdát hárított, adogatásai gyengék voltak, és fonákja sem ült - az egész mérkőzésen kétszer ütött fonák nyerőt. Rövidítésbe torkollott a szett, amiben 5-1-re elhúzott Nadal. Ekkor volt egy kisebb feltámadása a bázelinek, 5-4-re visszajött, de Nadal keze nem remegett meg.

A második szettben Nadal 3:2-re vezetett, amikor sokadik lehetőségét kihasználta és elvette a svájci adogatását, ezzel a szett is övé lett. A második játszmában amúgy 1:0-nál Nadal ápolást kért, bekötötték kezén a vízhólyagot. Federernek ez nem tetszett, méltatlankodott, hogy miért nem az első felvonás végén jött a szünet.

A harmadik szetteben Nadal már 1:1-nél gémet nyert fogadóként. Federer ugyan rögtön visszabrékelt és két játékot nyert zsinórban, nem volt tartós felemelkedése, 3:3-nál megint brékelt a világelső, innentől nem is nyert gémet a négyszeres Australian Open-győztes svájci.

Rafa Nadal 2 óra 24 perc alatt, 7:6, 6:3, 6:3-ra felülmúlta Roger Federert. Spanyol-svájci döntő lesz vasárnap, de nem a (régen) megszokott párosításban, Nadal ellenfele az első GS-döntőjére készülő Stanislas Wawrinka lesz.