La Liga

Vilanova célja teljesülhet, nem hibázott a Barca

Az FC Barcelona 2-1-re verte a Real Valladolidot a spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnapi meccsén.

Alba

A bajnoki cím bebiztosítása után Tito Vilanova megjelölte az utolsó célt. A Barcelona mestere azt szeretné, ha csapata 100 ponttal zárna az első helyen, ehhez pedig a záró három meccsen nem hibázhatnak. A 36. fordulóban odahaza a Real Valladolid következett és nem okozott gondot a katalán együttesnek. A 21. percben szerezte meg a vezetést a Barcelona, Xavi passza után Pedro jobbról lőtt, a labda a kapus hóna alatt suhant a hálóba (1-0). Három perccel a szünet előtt növelte előnyét a Barca, egy bal oldali szöglet után Valiente öngólt vétett, lábáról a kapu bal oldalába vágódott a labda (2-0). A második félidőben is a katalánok játszottak fölényben, de újabb gólt már nem szereztek. A 89. percben szépítettek a vendégek, a csereként beállt Jonathan a 16-oson belül Manuchót buktatta, a játékvezető büntetőt ítélt. Pérez állt a labda mögé és a hálóba vágta (2-1).

A Barcelona két körrel a vége előtt 94 pontot számlál, vagyis elérheti Vilanova célját. A Valladolid a 13. helyen áll.