Australian Open

Federer is simán jutott a harmadik fordulóba

Roger Federer könnyedén jutott túl ellenfelén az orosz Nyikolaj Davigyenkón. A harmadik fordulóban az egyetlen még versenyben lévő ausztrál teniszező Bernard Tomic lesz az ellenfele.

Federer győzött Davigyenkó ellen

Nagy meglepetés nem történt az ausztrál nyílt teniszbajnokság 4. játéknapján. Roger Federer egy könnyűnek mondható mérkőzésen győzte le a jobb napokat is megélt orosz Nyikolaj Davigyenkót. A svájcinak háromszor sikerült elvennie ellenfele adogatását, míg Davigyenkónak bréklabdához sem sikerült eljutnia. Federer következő ellenfele a hazaiak nagy kedvence Bernard Tomic lesz szombaton. A 2012-es Australian Openen is megmérkőztek egymással, akkor a negyedik körben Federer tudott nyerni 6:4, 6:2, 6:2-re.

Gael Monfils egy ötszettes mérkőzésen tudott csak nyerni a tajvani Jen-Hsun Lu ellen. Az első szettet tiebrékben sikerült megnyernie a franciának, a második és harmadik játszmában mindössze négy játékot nyert. Monfils még időben felébredt és behúzta a mérkőzést 7:6, 4:6, 0:6, 6:1, 8:6-ra.

Richard Gasquet és Juan Martin Del Potro sima háromszettes mérkőzésen jutottak tovább.

Kavcic (szlovén)-Duckworth (ausztrál) 3:6, 6:3, 6:4, 6:7 (3-7), 10:8
Tomic (ausztrál)-Brands (német) 6:7 (4-7), 7:5, 7:6 (7-3), 7:6 (10-8)

Tszurenko (ukrán) - Gavrilova (orosz) 7:5, 6:3
Az Eurosport és a Hatharom.hu közös játéka!
Nyerd meg Roger Federer teniszfelszerelését!
Az Australian Open ideje alatt minden nap kiválasztunk egy mérkőzést a (helyi idő szerinti) esti programból, Neked pedig nincs más dolgod, mint tippelni a meccsre, és máris megvan a lehetőséged, hogy nyerj velünk!