NBA

Győzelemmel debütált a Lakers új edzője

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 21. játéknapján bemutatkozott a Los Angeles Lakers új vezetőedzője, Mike D'Antoni, akivel rögtön nyerni tudtak Kobe Bryanték, és először a szezon során pozitív a mérlegük. A New York Knicks könnyedén győzött New Orleansben, a Philadelphia pedig a Torontót verte.

Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets 95-90

A Los Angeles Lakers új edzője, Mike D'Antoni hosszúra sikeredett keringő után végre bemutatkozott a csapata élén, méghozzá a lehető legszebben: győzelemmel. Ugyanakkor a sikert nem adták könnyen, hiszen a Brooklyn Nets a végén alaposan megszorongatta a sárgatrikósokat, de Kobe Bryant veterán tapasztalata kisegítette a csapatot.

Bryant 25 pontot termelt a mérkőzésen, ebből hatot az utolsó két percben szedett össze, amire különösképpen szükség volt, mivel nagyon szűkös volt az előny, amit csak két és fél perccel a vége előtt szereztek meg. A Brooklyn Nets a Lakers otthonában is megmutatta, hogy nem volt véletlen az, hogy ötmeccses győzelmi szériával érkeztek meg Bryantékhez, azonban a végére kijött a koncentrációhiány, és az utolsó hat lövésükből csupán egyet tudtak értékesíteni Deron Williamsék.

Bryant mellett Dwight Howard hozta a szokásos rapszodikus énjét: bár dupla-duplával zárt (23 pont, 15 lepattanó), 19 szabaddobása közül csak hét után bővült a Lakers pontjainak a száma. Pau Gasol és Metta World Peace 17-17 ponttal jeleskedtek, míg a túloldalon Brook Lopez 23, Williams pedig 22 egységgel járult hozzá, hogy legyen Mike D'Antoninak bőven izgulnivalója a mérkőzésen.

A Nets zsinórban kilencedszer kapott ki a Lakerstől, a hárommeccses kaliforniai túrájukat a Golden State vendégeként zárják le. A Lakersről közben már nyugodtan elmondható, hogy kezdenek végre magukra találni, Mike Brown menesztése óta 5-1 a mérlegük, és először a szezon során már pozitív a mutatójuk 6-5-tel. Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy ezt az 5-1-es menetelést hazai pályán érték el, úgyhogy az még kérdéses, hogy idegenben is tudnak-e ilyen eredményesek lenni Bryanték.

New Orleans Hornets - New York Knicks 80-102

A liga legjobb csapata, a New York Knicks nem sokáig tartotta kétségek között a rajongóit, és fölényesen nyert a Hornets otthonában. Carmelo Anthony 29 ponttal zárta a meccset, a csapat pedig összesen 14 triplát számolt a hazaiak kosarára. A Hornets így már négy találkozó óta nyeretlen, míg a Knicks a szezon első veresége után máris kétmeccses győzelmi sorozatnak örvend. A Knicks 8-1-es rajtja a franchise egyik legjobb szezonkezdete, csupán kétszer volt hasonlóra példa korábban a csapat történetében.

Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 106-98

A 76ers első olyan mérkőzését nyerte meg a friss szezonban, amikor három negyed után még vesztésre állt. Jason Richardson (21 pont) és a cserepadról érkező Nick Young (23 pont) vezérletével azonban sikerült pontot tenni eme negatív sorozat végére, és a szezon során másodszor is legyűrni a Toronto Raptorst. A Philadelphia már sorozatban három győzelemnél jár, a Toronto mérlege pedig 3-8-ra módosult, amivel továbbra is az atlanti csoport alján tanyáznak.