Premjer Liga

Dzsudzsákkal győzte le az Anzsi a Dinamo Moszkvát

Az Anzsi Mahacskala hazai pályán legyőzte a Dinamo Moszkvát az orosz Premjer Liga 21. fordulójában, és ezzel két pontra megközelítette ellenfelét a bajnoki tabellán, és feljött a negyedik helyre.

A mérkőzés első szakaszában nem sok helyzetet tudtak kialakítani a csapatok, de nem a védelmek zártak jól, sokkal inkább a technikai hibák domináltak. Az első húsz percből egy fejest jegyezhettünk fel az Anzsi részéről, amit Sjunyin könnyedén védett.

Az első gólt a 22. perc hozta, és ahhoz is egy nagy hiba segítette hozzá a hazaiakat. Prudnyikov ugyanis hosszan tette Zsirkov elé a labdát, de a Dinamo védői nem rúgták el a játékszert, ami így Boussoufa elé került, ő pedig ziccerből a bal alsóba lőtt. (1-0)

Dzsudzsák Balázs vezeti a labdát az Anzsi Mahacskala és a Tom Tomszk orosz bajnoki mérkőzésén 2011 augusztusában

A következő percekben látszott, hogy a moszkvaiakat megfogta a találat, de később összeszedték magukat, és a 35. percben Voronyin már szépen hozta magát lövőhelyzetbe, de a kísérlete gyenge lett, így Revisvili könnyedén védett. Az első félidő zárásaként azonban már eredményes volt az ukrán csatár, miután Kokorin szépen megküzdött a labdáért a jobb oldalon, és beadta azt az ötösre (1-1).

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, mindkét kapu többször is veszélyben forgott, de hol a kapusok védtek szépen, hol a csatárok hibáztak. A 71. percben aztán Prudnyikov betalált: Ivanov jobb oldali beadásába csak a cipője orrával tudott beleérni, de ez pont elég volt ahhoz, hogy a labdát elkanalazza Sjunyin mellett. Apró szépséghiba, hogy az egész akció úgy indult, hogy a játékvezető megállított egy Dinamo-támadást les miatt, holott a lesen tartózkodó Kuranyi egyértelműen kivonta magát a játékból, és Voronyin a saját labdájával mehetett volna. Hiába reklamáltak azonban a vendégek, a bíró megadta Prudnyikov gólját. (2-1)

A folytatásban az Anzsi visszaállt, és a moszkvaiaknak voltak is lehetőségeik, de Revisvili tartotta a frontot, és így a dagesztáni egyesület megnyerte a találkozót.

Dzsudzsák Balázs a 78. percig volt a pályán. A mérkőzés első szakaszában a jobb oldalon játszott, de akkor volt aktívabb, amikor a második félidőben átkerült a bal szélre. Onnan volt néhány szép beadása, de az érződik, hogy még szoknia kell az orosz bajnokság ritmusát.