Hatharom / Blog / Bejegyzések
Elmaradt mérkőzés az 1. fordulóból: Radnički Niš - Mladost 2:1 (2017. augusztus 23.)
Enyhén fogalmazva is különösre sikerült a találkozó. Rossz nyelvek konkrétan bundát emlegetnek, mert a bíró a hazaiaknak...

Enyhén fogalmazva is különösre sikerült a találkozó. Rossz nyelvek konkrétan bundát emlegetnek, mert a bíró a hazaiaknak két 11-est is befújt, emellett a vendégektől egy embert kiállított. Bár az igazság az, hogy a lučaniak valószínűleg bírói hátszél nélkül se nagyon bírtak volna a végig keményen, agresszíven letámadó nišiekkel. Folyamatosan, megállás nélkül támadtak a hazaiak, a Mladost a szerencséjének köszönheti, hogy már ezen a ponton nem tömték ki őket legalább három góllal. Volt minden, szabadrúgás-bomba (mellé), kapufa mellől kifejelt labda, 16-ról indított, rémesen eltalált lövés, 8 méterről föléfejelt szöglet, telibe talált kapufa. Meg egy kihagyott 11-es. Kezezésért kapta a Radnički a 38. percben. Arsić állt a labda mögé, Petrić kapus meg remek reflexszel (és nyilván nem kis szerencsével) elkapta. A Mladost két támadást hozott össze, egyszer Pavlović futott fel a labdával kontratámadásból, a kapus nagyot védett. Utána Gavrić ívelt be, de mindenki lemaradt róla. A 44. percben aztán a Radničkinak sikerült összehoznia az első találatot. Erősen öngól-gyanús volt, Stojanović küldte kapura a labdát, az útközben megakadt egy védőben, úgy került a kapuba. (1:0) (Hivatalosan Stojanovićot jelölték meg gólszerzőnek.) A játék képe a második félidőben is ugyanez volt, folyamatosan támadó Radnički, ötlettelen Mladost. Több kimaradt ziccer után a 61. percben újabb 11-est kapott a Niš. Őszinte leszek: nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jogos volt-e. Annyit lehetett látni, hogy Pavkov és Marić tuszkolódnak a kapu előtt, majd Pavkov minden átmenet nélkül elesik. Marić égre-földre esküdözött, hogy ő hozzá sem nyúlt Pavkovhoz, a játékvezető hajthatatlan maradt. A 11-es pontra mutatott és sárga lapot adott Marićnak. Neki viszont már volt egy sárgája, így el kellett hagynia a pályát. A 11-est Pavkov személyesen lőtte be. (2:0) Egy becsületgólt viszont még így, 10 emberrel is összehozott a Mladost. A 80. percben egy jobbról érkező beívelést Trifunović lőtt egyenesen a kapuba. (2:1)