Hatharom / Blog / Bejegyzések
VB-selejtező: Írország - Szerbia 0:1
Az írek vagy eltévesztették a házszámot, vagy rossz csapatot küldtek pályára, mindenesetre az első perctől kezdve masszív...

Az írek vagy eltévesztették a házszámot, vagy rossz csapatot küldtek pályára, mindenesetre az első perctől kezdve masszív pankráció folyt a gyepen. Az írek ilyen rögbi-stílusú belemenésekkel próbálták visszatartani a villámgyors és veszélyes szerb támadásokat - Matić már a 2. percben rálőtt, a lövése lepattant egy védőről, Vuković megkaparintotta, rálőtt ő is, mellé -, ezekből pedig rendre bunyó, anyázás és üvöltözés lett, meg rengeteg fetrengés szerb részről. (A török bíró érdeklődve figyelte ezeket a jeleneteket, nemige avatkozott közbe.) Az írek a 10. percben majdnem megszerezték a vezetést, de Duffy fejesét les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Az íreknek itt több lehetősége is volt, a 20. percben Long lőtt rá kontratámadásból, Stojković hatalmasat védett. A túloldalon a 28. percben Kolarov lőtt mellé, utána valószínűleg a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki Mitrović a 33. percben, Randolph védett nagyot. A 42. percben Rukavina lőtt fölé. A második félidő 53. percében újabb hazai próbálkozást védett Stojković, aztán két perc múlva megszerezték a vezetést a szerbek. Egy látványos akció végén Tadić ívelt be középre, Kostić kitolta a túlsó oldalra, ott Kolarov rástartolt, kapura tűzte és bombagólt lőtt. (0:1) Az írek támadni kezdtek, Stojković viszont, ez a minden hájjal megkent, rutinos róka a szemüket kivédte. Pattanásig feszült a hangulat, egyre inkább rögbimeccsre emlékeztetett, a biztosíték pedig a 68. percben égett ki, amikor Maksimović lerántotta a kapura törő Murphy-t. A játékvezető egyből le is zavarta a pályáról egy piros lappal. Sok minden nem történt aztán, azon kívül, hogy a két csapat fogcsikorgatva fasírozta egymást. A 86. percben aztán Murphy még egyszer próbálkozott, de Stojkovićnak aznap este senki sem tudott (érvényes) gólt lőni.