Hatharom / Blog / Bejegyzések
VB-selejtező: Horvátország - Finnország 1:1
Ez már nem is mennydörgő pofon volt, hanem kiütés, amúgy Mike Tyson-módra. Ezt senki nem várta. Förtelmes, lélektelen játékkal...

Ez már nem is mennydörgő pofon volt, hanem kiütés, amúgy Mike Tyson-módra. Ezt senki nem várta. Förtelmes, lélektelen játékkal sikerült ezt a döntetlent abszolválni, és még össze is tehetik a kezüket a horvátok, hogy nem lett a vége még ennél is kiábrándítóbb. Az első 20 perc konkrétan egy vicc volt, valamikor a 28. percben volt az első normális horvát támadás, Perišić ollózott kapura, de mellélőtte. Ez nem pörgette fel a nyugdíjas tempót, a finnek közben az égvilágon semmit nem voltak hajlandóak kockáztatni. A második félidőre már harciasabban jöttek ki a horvátok, tűz alá vették a finn kaput, de se Mandžukić, se a 100. válogatottságát ünneplő Modrić sem tudott betalálni. Végül nagy nehezen, az 57. percben egy védelmi hibát kihasználva Mandžukić begyötörte a horvátok egyszem gólját. (1:0) De még ezsem rázta fel a házigazdákat, közben a feldühödött szurkolók Ante Čačić szövetségi kapitány fejét követelték, zúgott a "Čačiću odlazi" (kb. Čačić, takarodj). A helyzet egyre rosszabbodott, a finnek minden mindegy alapon támadni kezdtek. Tehették, a teljesen enervált horvát válogatott hagyta őket. Több veszélyes akciójuk volt, a bátorság pedig meghozta a gyümölcsét: a 90. percben a csereként beállt Soiri a maflán bámuló horvát védők gyűrűjében mattolta Subašić kapust és kiegyenlített. (1:1) Sőt, a 91. percben akár a vezetést is átvehették volna, de a védelem akkor már a helyén volt.

Állítólag a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Ante Čačić nem tudta visszatartani a könnyeit. A ma reggeli hírek szerint már távozott is a posztjáról, a Horvát Labdarúgó Szövetség most expressz ajánlva próbál keríteni valakit a helyére.

A mérkőzés valószínűleg egyetlen dicsőséges pillanata: a 100. válogatottságát ünneplő Modrić és Davor Šuker, a Horvát Labdarúgó Szövetség elnöke