Spanyolországban a két csillag rekordot állított fel, míg a Bundesligában Szalai Ádám tette le a névjegyét. Csak éppen nem úgy, ahogy ő akarta...

Arséne Wengerék okozták a hétvége egyik legnagyobb negatív meglepetését.

Hatalmasat égett az Arsenal
és a Liverpool

A Chelsea annak és módja szerint, ahogy vártuk, hozta a kötelezőt, José Mourinhóék 25 perc alatt lerendezték a WBA-t. A Manchester City már kicsit nehezebben gyűrte maga alá a Swansea-t, ezen a meccsen azok a fogadók jártak jól, akik velünk tartottak, hiszen a legalább három találatra a pénzünk másfélszeresét kaptuk vissza a    -től. A Tottenham megint megcsinálta a bravúrt (?), azaz a londoniak hátrányból fordítottak a Hull otthonában, ez a mutatvány pedig 30-szoros (!) pénzt ért a    -on. A fogadók figyelmébe ajánljuk, hogy a Spurs az utóbbi két hónapban harmadjára játszotta el ezt...

A Liverpool tovább ásta sírját, Brendan Rodgersék ezúttal a Crystal Palace otthonában kaptak ki. Hiába szerezték meg a Vörösök már a második minutumban a vezetést, végül 3-1-re kikaptak. Akik ránk hallgattak, azok a tétjük 1.77-szeresét kapták vissza a    -től, akik viszont kivették egyesbe a meccset, azok meg 4.33-szorozták a pénzüket a   -ön.

A forduló rangadóját az Etihadban vívták, ahol az Arsenal a Manchester Unitedet fogadta. Tulajdonképp igen egysíkú találkozót vívtak a felek, hiszen az Ágyúsok voltaképp végig egykapuztak, mégis a MU tudott nyerni 2-1-re. Az első félidőben csak hazai helyzetet jegyezhettünk fel, de David de Gea még törött ujjal is ki tudott fogni a piros-fehér támadókon. A második játékrészben minden ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, avagy végig Arséne Wengerék diktálták az iramot, azonban egy vendég kontra után Kieran Gibbs szerencsétlen labdaérintésének köszönhetően előnybe került a United. Ezután mindent egy lapra tett ver az Arsenal, s ismét pórul járt, egy újabb kontrát vitt be a manchesteri gárda, ezúttal Wayne Rooney révén, aki pimaszul emelte át a kapust. Az Ágyúsoknak mindössze a szépségtapasz jött össze, a 95. percben Olivier Giruod vélhetően meglőtte a forduló gólját. A Vörös Ördögök sikerével 3.90-szeres pénzre tehettünk szert az    -nél.

Szalai Ádám magát, és csapatát is kicsinálta

Igen, a Dortmund ismét összehozta azt a bravúrt, hogy nem tudott nyerni a Bundesligában. Jürgen Kloppék hiába vezettek 2-0-ra a szünetben az újonc Paderbornnál, végül be kellett érniük az egy ponttal. A remi egyébiránt 5.16-szoros pénzt ért a    -nél. A Schalke viszont rangadót nyert, a gelsenkircheniek hazai pályán győzték le 3-2-re a Wolfsburg csapatát. Ebből a sikerrel nem csak a Királykékek, hanem a hatharom.com Olvasói is profitálhattak, ha megjátszották tippünket, amellyel a pénzünk 2.37-szeresét vehettük fel a    -nél. A Leverkusen hozta a kötelezőt Hannoverben, a Gyógyszergyáriak sikere 1.95-ért volt fogadható a    -nél.

Mit csináltál Ádám? Joggal szegezhetnénk ezt a kérdést Szalai Ádámnak, a magyar válogatott és a Hoffenheim játékosának, ugyanis a csatár gyakorlatilag egyedül intézte el csapatát. A "Falusiak" kezdték jobban a mérkőzést, ám az első negyed óra után felpörögött a Bayern, s a 40. percben már 2-0-ra vezettek a hazaiak, magyarán gyakorlatilag már a félidőre eldőlt a három pont sorsa. Ezen a tényen a 71. percben beállt Szalai változtathatott volna, de három méterről nem tudott az üres kapuba lőni, inkább megvárta, hogy Manuel Neuer visszaérjen a vonal elé, így belebikázta a labdát.

Szalai Ádám kihagyott ziccere:

Ez összetörte a vendégeket, akik gyorsan kaptak még kettőt, majd Szalai gondoskodott még arról, hogy jól megjegyezzék a Bayern szurkolók a nevét: a 90. percben majdnem sikerült eltörnie Dante bokáját, amiért egyből pirosat kapott a magyar válogatott. Hogy erre, 4-0-nál, az utolsó percben miért volt szükség? Gólokkal nem, viszont legalább háromgólos hazai sikerrel lehetett kaszálni, amelyre a     2.85-szörös pénzt fizetett ki a mérkőzés után.

Szalai Ádám brutális belépője, amiért egyből járt a piros:

A másik magyar, Stieber Zoltán legalább annak örülhetett, hogy csapata, a Hamburg nyert, hiszen a válogatott játékos még a kispadra sem fért oda. A kikötővárosiak győzelemére 1.90-szeres oddsot kínált a    .

2014-11-22;54
2014-11-23;54
164136

La Liga
Megint Messiről és CR7-ről szólt minden

Mintha mi sem történt volt a spanyol labdarúgó-bajnokságban a hétvégén, mindhárom nagy hozta a kötelező győzelmét aktuális ellenfele ellen. De mint ez a legtöbb "unalmas" hétvége, ez is tartogatott számunkra több rekordot is. Például Lionel Messi mesterhármasával minden idők legeredményesebb gólszerzője lett a La Ligában.

Az argentin sztárnak és csapatának volt papíron a legnehezebb dolga, hiszen az ellen a Sevilla ellen játszottak, amely csapat mindig nehézséget okoz minden nagynak, habár az elmúlt években pont a Barca ellen nem tudtak pontot csenni. A katalánok az elmúlt hetek botladozásai után most igen nagy tempóban kezdték a meccset, hamar el akarták dönteni a három pont sorsát. A félidőre ugyan csak egy Messi-góllal voltak jobbak a gránátvörös-kékek, de a második játékrészben már legyűrték a sevillaiakat. Messi a 77. percben pedig belőtte azt a bizonyos 253. gólt.

A Barca rendkívül magabiztos sikere 4.33-szoros pénzt fizetett a   -nál.

No, de ha rekord az egyik oldalon, akkor rekord a másikon is. A liga történetében ugyanis még soha, senki nem ért el 12 bajnoki alatt 20 gólt. Egészen szombatig, amikor is a Real Madrid Eibar elleni sikeréből Cristiano Ronaldo két góllal is kivette a részét.

A Blancók sorozatban 14. tétmeccsüket nyerték meg és 12 bajnokin immáron 46 találatnál járnak. Ancelottiék győzelmét mi is a hét tutijának választottuk, így 1.18-szoros pénzzel gazdagodtunk a    -n, míg akik eltalálták a végeredményt, 13.57-szeres pénzt kaszálhattak a    -nél.

Mivel a bajnok Atlético is hozta a kötelezőt a Vicente Calderonban, ahol is a Málagát verték 3-1-re, az élen a helyzet változatlan maradt. A forduló meglepetését a Valencia prezentálta, amely kikapott a városi rangadón a Levantétől. A kisebbik valenciai csapat sikere 5-szörös pénzt ért a   -en.

2014-11-21;87
2014-11-22;87
2014-11-23;87
2014-11-24;87
165952

Nem lett győztese a milánói derbinek

Égető szüksége lett volna mindkét milánói gárdának a három pontra a városi rangadón. Nem csak a hosszú, rossz szériát törhették volna meg valamelyik oldalon, de a szurkolókban is visszaállíthatták volna a hitet, hogy nincs még veszve minden az évben.

A várakozásoktól eltérően, igen magas színvonalon is kezdődött a mérkőzés, ami azért Olaszországban nem éppen a derbik sajátossága. Az Inter kezdeményezett többet, ám Jérémy Ménez révén a "hazaiak" szereztek vezetést. A gól után Pippo Inzaghi csapata visszaállt, többször Diego López bravúrjaira volt szükség az eredmény tartásához, ami csak a 61. percig sikerült. Joel Obi a 16-oson kívülről vette be a spanyol portás kapuját, ami első olasz élvonalbeli gólját jelentette.

A maradék fél órában mindkét oldalon feljegyezhettünk egy-egy kapufát, ám az eredmény nem változott, így az 1-1-es döntetlen mindkét csapat számára csalódást jelentett. Roberto Mancini debütálásán mi azért bátorkodtunk kevés gólra számítani, fogadásunkat pedig    1.81-szeres pénzzel honorálta. A pontos végeredmény aligha lepett meg bárkit, hiszen igen gyakori az 1-1 a két csapat közös történetében, az    is csak 6.25-szörös pénzt fizetett erre az opcióra.

Mindkét tábornak volt oka füstölögni - Fotó: AFP

A háromból két nagy már szombaton letudta a kötelező sikerét. A Roma Bergamóban tudott fordítani 1-0-s hátrányból, a Juve pedig minden nehézség nélkül nyert a fővárosban, a Lazio vendégeként. Azonban a heti tutinkat elvitte a Napoli, amely hazai pályán játszott gólgazdag döntetlent a Cagliarival szemben. Aki eltalálta a toszkán csapat pontszerzését, pénze 5-szörösével lett gazdagabb a   -ön.