Sportfogadás

Az amerikai reménység ezúttal megszorongathatja olasz ellenfelét

• Barcsai Róbert

Negyedik napjához érkezett a US Open, és immár a második forduló veszi kezdetét a férfiak mezőnyében. A kínálat még mindig bő, a mi választásunk pedig a Flavio Cipolla-Jack Sock összecsapásra esett.

Flavio Cipolla-Jack Sock
Hathárom-tipp: Összes szettek száma – Over 3.5
Végeredmény: 2:6, 2:6, 4:6
Iroda: Bet365 @1.44
Tipperősség: 7/10

Ugyan Flavio Cipolla nem tartozik a legismertebb játékosok közé, mégis elég tapasztalt játékosról van szó, hiszen lassan 29. életévébe lép az olasz. Mivel talján játékosról van szó, ezért természetes, hogy Cipolla elsősorban salakon mozog otthonosan, viszont ő a kemény borítást sem veti meg. Az első fordulóban Cipolla Blaz Kavcsicsot fektette két vállra.

Jack Sock

Jack Sock neve sokak számára talán még annyit sem mond, mint Cipolláé, így nem árthat megemlíteni, hogy az ő esetében egy rendkívül fiatal, tehetséges amerikai játékosról van szó, aki az első fordulóban Florian Mayer ellen jutott tovább, akkor a német 6:3, 6:2, 3:2-es hátránynál feladta a mérkőzést.

A két játékos nem is olyan régen találkozott már egymással, akkor Los Angelesben Cipolla meglehetősen simán nyert.

Cipolla-Sock egymás ellen
Év Helyszín Borítás Győztes Eredmény
2012 Los Angeles Kemény Cipolla 6:3, 6:1

Ugyan a mai kínálat valóban széles, az én szemem viszont ezen a mérkőzésen akadt meg a leginkább.

Igaz, hogy Cipolla a közelmúltban gyakorlatilag tönkreverte Sockot, viszont véleményem szerint a mai mérkőzés merőben más lesz, mint az a bizonyos, amelyet Los Angelesben játszottak egymással a felek.

Egyrészt, US Open második köréről lévén szó, mindkét játékos hatalmas lehetőség előtt áll, másrészt pedig a múltkori meccs szerintem abszolút nem ad valós képet a két játékosról, ráadásul ezúttal három nyert szettre megy a játék.

Mindemellett azt sem szabad elfelejteni, hogy Cipolla nem tartozik azon játékosok közé, akik három szett alatt be tudnak fejezni egy meccset (még akkor sem, ha favoritnak számít). Elég ránézni az idei Grand Slam-tornákon elért eredményeire, és látható, hogy Wimbledonban és a Roland Garroson egyaránt ötszettes mérkőzésen esett ki, de az Australian Openen is volt egy öt játszmás horrorja Davigyenko ellen.

Véleményem szerint Sockot tüzelheti a hazai pálya, hogy saját közönsége előtt juthat harmadik fordulóba egy Grand Slam-viadalon, főleg úgy, hogy verhető ellenfelet kapott.

Összességében úgy gondolom, hogy egyik játékos sem képes befejezni három szettben ezt a mérkőzést, ráadásul az előzetesen gyengébbnek tartott Sock mellett szól a hazai pálya előnye, így jó eséllyel láthatunk majd legalább négy játszmát.

Toronto (Q) Kemény Mathieu Cipolla 5:7, 6:3, 6:3
Megjegyzés: Az eredményeket mindig a győztes szempontjából tűntettük fel, a Q selejtezőt jelöl.