Férfi kézilabda-vb

Megfojtottuk a lengyel átlövősort, remek játékkal a nyolc között a Mocsai-csapat

A magyar férfi kézilabda-válogatott első egyenes kieséses mérkőzését játszotta a spanyolországi világbajnokságon. Az ellenfél a C csoportban második helyezett, 2007-es vb-ezüstérmes Lengyelország volt, amelyet taktikusan játszva, nagyszerű védekezéssel nyolc góllal legyőzött a Mocsai-csapat!

Kifejezetten lassú tempót hozott az első félidő, a lengyelek gyakorlatilag nem hajtottak végre indítást, de a mieink is csak a legbiztosabb helyzetekben vállalkoztak. Azokat Iváncsik kihasználta, miközben felállt fal ellen azért nehezebben működött a támadójáték. Zubait gyakorlatilag kizárták a játékból, a beteg Császár helyett irányítóban kezdő Lékait pedig belemenésekbe csalták be. Így kis idő után jött Csaszi, aki viszont kissé passzívan játszott. Így Nagy Kornél vállalkozókedve, jó ütemben a szélre húzott labdái, valamint Nagy László játéka jelentettek minimális különbséget. Nagyrészt vezetett a magyar válogatott a nagyon kevés gólt hozó első félidőben, amelynek a végén 10-9 volt az állás.

Zubai Szabolcs, Lékai Máté, Nagy László és Iváncsik Gergő ünneplik a magyar férfi kézilabda-válogatott győzelmét Lengyelország ellen a világbajnokságon 2013-ban.

A csapatunkat ismerők érezhették, hogy több van a játékosokban, mint amit megmutattak támadásban, ez pedig ki is jött a második félidőben. A védelem még jobban zárt, mint korábban, Mikler nagyszerűen védett, így közel hat percen át nem lőttek gólt a lengyelek, igaz, mi is csak kettőt. A 40. perc után viszont jött a vágyott fordulat, labdaszerzéseinkből sikerült gyors gólokat szerezni, amiből néhány perc alatt nagyra nőtt a különbség. Michael Biegler 16-11-nél kért időt, de ez sem segített, a magyar védekezés nem puhult, Mikler nem nagyon engedett, 17-11 is lett az állás.

Ez után Nagy László pihentetése miatt ugyan jóval több lett a lyuk a védekezésünkben, de mozgékony támadófelállásunk szállította a gólokat, így nem tudtak ötnél közelebb jönni a lengyelek. (23-18) Nagy visszatérésével a hajrára újra hatékonyabb lett a védekezés, így újra nőtt a különbség, a vége 27-19 lett.

A magyar válogatott így bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe, ahol Dánia lesz az ellenfele. A szerdán 20:45-kor kezdődő mérkőzésről is élő szöveges közvetítést olvashattok a hatharom.com-n!

Férfi kézilabda-világbajnokság
Nyolcaddöntő
Magyarország-Lengyelország 27-19 (10-9)
Barcelona, Palau Sant Jordi

Magyarország: Tatai, Mikler (kapusok), Szöllősi 3, Mocsai T. 3, Császár 5, Iváncsik G. 6, Harsányi 3, Putics 2, Krivokapics, Nagy K. 2, Nagy L. 3, Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin, Lékai
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

Lengyelország: Szmal, Wichary (kapusok), Jaszka 1, K. Lijewski 2, Bielecki 2, Bartczak, Wisniewski 3, B. Jurecki 5, Chodara, M. Jurecki 1, Grabarczyk 1, Jurkiewicz, M. Lijewski, Syprzak, Krajewski, Kubisztal 3, Szpera, Orzechowski 1
Szövetségi kapitány: Michael Biegler

Vége a mérkőzésnek, a magyar férfi kézilabda-válogatott nyolcgólos győzelemmel negyeddöntős!

60. perc: Sikerült kivédekezni az utolsó lengyel támadást is, már nem volt szükség rá, hogy kapura törjünk.

59. perc: Eladtuk a labdát, de Szöllősi óriásit blokkolt Michal Jurecki lövésénél. A labda a lengyeleké.

59. perc: Michal Jurecki lövése blokkról pattant be. Belefér már. 27-19

57. perc: Mocsai bejátszását Szöllősi kapta meg, belőtte. 27-18

57. perc: Kubisztal messze fölé lőtt. Végük van a lengyeleknek, feladták már.

56. perc: Mocsai lövőcsele után Császárhoz passzolt, aki Szmal lába mellé lőtt. 26-18

56. perc: Michal Jurecki átlövését blokkolta Nagy László! Ez a meccs már megvan.

55. perc: Mocsai Tamás emelkedett középen, a kapu jobb oldalába lőtt! 25-18

54. perc: Mikler a lécre ütötte Michal Jurecki átlövését.

54. perc: Putics nagy átlövése kapufa lett, a saját kezébe pattant a labda, a hatosról belőtte! 24-18

53. perc: Kubisztal ismét eredményes volt. 23-18

53. perc: Harsányi belemenést követett el.

52. perc: Mikler Michal Jurecki lövését remekül védte, a kipattanó a miénk.

51. perc: Mocsai lövését védte Wichary, kényelmesen ment érte, Harsányi bevetődve Szöllősihez ütötte, aki az üres kapuba lőtt. 23-17

51. perc: Kubisztalt nem állítottuk meg középen, belőtte. 22-17

50. perc: Harsányi egy az egyben cselezett be a jobb szélen, a hosszúba vágta. Támadásban nagyon megy! 22-16

50. perc: Bartosz Jurecki ismét labdát kapott, ezt is belőtte. 21-16

49. perc: Wichary állt a lengyel kapuba, Iváncsik a bal szélről felavatta gyorsan. 21-15

49. perc: Bartosz Jurecki megkapta a labdát beállóban, ő onnan nem nagyon hibázik, most sem. 20-15

48. perc: Mocsai a jobb oldalról lőtt, Szmal későn zárta a lábát, gól! 20-14

48. perc: Wisniewski ment be a bal szélen, bepattintotta. 19-14

47. perc: Császár és Mocsai a bal oldalon forgatták a védőket, előbbi talpról lőtt a rövidbe. Jó lesz ez! 19-13

46. perc: Bielecki messziről vállalkozott, Mikler nagyszerűen ütötte el az alsó elől!

46. perc: Szöllősihez most eljutott a labda beállóba, bevarrta! 18-13

45. perc: Császár rossz ütemben próbálta Szöllősit megjátszani, Mikler szépen védett átlövést, de a kipattanó a lengyeleké lett, belőtték. 17-13

44. perc: Bartosz Jurecki passzív helyzetben kapott labdát beállóban, be tudott fordulni, és Mikler lábai között talált be. 17-12

43. perc: Nagy László szerzett labdát, hárman rohanták le az egy szem Bieleckit, Iváncsik lőtt gólt! 17-11

43. perc: Putics ütemtelenül, talpról lőtt, Szmal védett.

42. perc: Császár kezébe ragadt a labda, rossz helyre pattant ki, de rossz lengyel bejátszás után Mikler szerezte meg a labdát.

41. perc: MiklerJaszka talpról jövő lövését rúgta ki.

41. perc: "Húzzuk tovább!" - mondta Mocsai Lajos.

41. perc: Michael Biegler időt kért, üvöltözik. Érzi, hogy ebben a szakaszban elmehet számukra a meccs.

41. perc: Labdát szereztünk, Iváncsik indult, bepattintotta! 16-11

40. perc: Marcin Lijewski átlövését Mikler, lerohanás végén Császár lendületből jött, a blokk mellett elhajolva a rövid oldalon lőtt góét 15-11

40. perc: Nagy László tízről elvállalt, Szmalt meglepte! 14-11

39. perc: Wisniewskire nem értünk ki védekezésben, a szélső átlövésgólt szerzett. 13-11

39. perc: Putics remek zárást kapott Zubaitól, az átlövő talpról vágta be a hosszúba! 13-10

38. perc: Mikler nagyszerűen olvasott egy átlövést!

37. perc: Császár lőtte a büntetőt, de neki ez ezen a vb-n nem megy, Szmal védett.

37. perc: Nagy László a jobb szélre cselezett, Wisniewski belül állította meg, hétméteres.

36. perc: Emberelőnyben lehúzták a szélre a lengyelek, Wisniewski az első gólját lőtte. 12-10

36. perc: Harsányit kiállították, mert fellökte középen Bartosz Jureckit.

36. perc: Zubai elől elhalászták a labdát.

35. perc: Orzechowski flegma mozdulatokkal cselezett, majd a kapunk fölé pörgetett.

35. perc: Marcin Lijewski a jobb oldalon bement, mellé lőtt, miközben rángattuk, hetes.

34. perc: Kezünkbe kaptuk a labdát, Császár indult és bevágta! 12-9

33. perc: Putics eladta a labdát. Lerohanás nincs.

32. perc: Marcin Lijewski Miklert lőtte telibe.

32. perc: Jaszka blokkok között csúnyán mellé lőtt, Nagy László gyors átlövését Szmal bravúrral védte.

31. perc: Nagy Lászlót majdnem megállították középen, de továbbment balra, talpról bevágta. 11-9

31. perc: A második félidőt Magyarország kezdte.

Meg lehet nyerni ezt a mérkőzést. Többnyire a magyar válogatott vezetett az első félidőben, ráadásul úgy, hogy sikerült is spórolni több játékosunk erejével is. Mindkét csapat remekül védekezik, sajnos a mieink egy-két bosszantó hibát követtek el, ezekből jött több lengyel gól, ilyenkor jól fogják meg az ütemelőnyüket a lengyelek. Támadásban a lerohanások egy kicsit hiányoznak, már-már túl óvatosnak tűnik a csapat labdaszerzés után. Felállt fal ellen kissé statikusnak tűnnek a mieink, de tény, hogy az ellenfél fala remekül felkészült a csapatunkból, elsősorban Császár Gáborból, akinek elég sokat kellett játszania. Dicséretes ugyanakkor Nagy Kornél vállalkozó kedve, több remek labdát kapott Iváncsik Gergő is. Érzésre - persze elfogultak vagyunk - több van a magyar csapatban, mint a lengyelben, ha sikerülne ritmust váltani a második félidő valamelyik szakaszában, akkor nagyjából eldönthetnénk a mérkőzést. Nem várható sok gól.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Harsányi a kilencesről fordult kapura, Szmal hatalmasat védett! A másik oldalon volt még idő egy távoli lövésre, de fölé ment.

30. perc: A szövetségi kapitány szerint Krzystof Lijewskire kell kijátszani több támadást.

30. perc: Mocsai Lajos időt kért.

30. perc: Jaszka középen bebújt, telibe lőtte Miklert, de a kezéről bement a labda. 10-9

29. perc: Császár passzív helyzetből talpról vállalkozott, a kapu bal oldalába lőtt. 10-8

28. perc: Bielecki talpról jövő lövése Mikler lábai között ment be, ez az övé volt.

27. perc: Krzystof Lijewski odaadta Nagy Lászlónak a labdát, gyors lerohanás végén Harsányi sajnos lelőtte a szuszpenzort Szmalról.

27. perc: Mocsai Lajos szélső befutásokat és utána gyors visszarendeződést kért, mert szerinte megzavarhatók a szélső védők.

27. perc: Michael Biegler, a lengyelek német kapitánya időt kért.

26. perc: Putics szépen szerzett labdát, lerohantuk a lengyeleket, Zubai belement a védőjébe, de a játékvezetők elnézték, hetes! Harsányi belőtte!. 9-7

25. perc: Putics előkészítés nélkül kapu fölé lőtt.

25. perc: Schuch blokkolt szépen bal oldali átlövést.

24. perc: Császár jó ütemű passzára emelkedett Mocsai, a hosszúba lőtt jobbról. 8-7

23. perc: Bartosz Jurecki lábak között engedte el a labdát a kapunkra, Mikler erre nem számított. 7-7

23. perc: Szabálytalan zárást fújtak a mieinkre.

22. perc: Krzystof Lijewski lövését szépen olvasta Mikler, fölé tolta.

21. perc: Nagy Kornél megpattanós átlövése bekerült a kapuba! 7-6

20. perc: Lépéshibát fújta Wisniewskire.

20. perc: Iváncsik újabb lövése a felső lécről jött le, gyanús, hogy az ellenfél belül védekezett vele szemben.

19. perc: Michal Jurecki odaütött Zubainak, a második két percét kapta. Ez még sokat érhet nekünk. Zubai folytatni tudja.

19. perc: Mikler nagyszerűen védett Kubisztal átlövésénél!

18. perc: Iváncsiknak megint megvolt a tempóelőnye a bal szélen, bevágta a hosszú felsőbe. 6-6

17. perc: Ismét rossz passzra kényszerítettük a lengyeleket.

16. perc: Passzív miatt elveszítettük a labdát, de sikerült visszaszerezni, lerohanás végén Harsányi talált be! 5-6

16. perc: Krzystof Lijewski jobb oldali átlövése a rövidbe került, Mikler a másik irányba ment, csak beleütni tudott. 4-6

15. perc: Mocsai átlövését blokkolták, de sikerült megakadályozni a lengyel lerohanást. A labda azért az övék.

14. perc: Bartosz Jurecki összeszedte a labdát beállóban, hagyni kellett befordulni, belőtte. 4-5

14. perc: Szmal lábát találta el Nagy Kornél talpról, a játékvezetők szerint az alapvonalon ment ki a labda, nem biztos...

13. perc: Jaszka az oldalvonalon túlra dobta a labdát!

13. perc: Nagy László ezúttal kapu mellé lőtt.

12. perc: Nagy László lövése blokkról ment sarokdobásra.

12. perc: Mikler hozzáért Krysztof Lijewski átlövéséhez, de bekerült a lábáról a labda. 4-4

11. perc: Szépen húzták balra a labdát a mieink, Iváncsiknak nagy helye volt, a hosszúba lőtte. 4-3

10. perc: Nagy László szép lövőcsel után lement a szélre, de nem tudta átejteni Szmalt, lerohantak a lengyelek, Kubisztal belőtte. 3-3

9. perc: Bielecki a jobb oldalon emelkedett, nem nagyon volt blokk, ez a szemüveges átlövőnek ziccer volt. 3-2

9. perc: Jaszka lépéshibát vétett, Nagy László indított, Iváncsik Gergő összeszedte a labdát és bevágta. 3-1

8. perc: Lékai is két percet kapott, miután visszarántott a befutni akaró Wisniewskit.

7. perc: Nagy László távoli átlövése Szmal lábai között került a kapuba. 2-1

7. perc: Két perc Michal Jureckinek, aki két kézzel ellökte a levegőből Nagy Kornélt.

6. perc: Kubisztal átlövését sikerül blokkolni!

6. perc: Lékaira újabb belemenést fújtak, szigorú volt...

5. perc: Újabb lengyel hétméteres, Orzechowski belőtte. 1-1

4. perc: Krzystof Lijewski átlövését is kifogta Mikler, de túl hamar jött a lövés a másik oldalon lendület nélkül, Szmal védett.

3. perc: Mikler védte remekül Orzechowski átlövését, de Lékai belemenést követett el.

3. perc: Nagy Kornél a felső lécre lőtt, onnan lepattant a labda, vissza a lécre, majd be! 1-0

2. perc: Császár nem kezd, Lékai Máté irányít.

2. perc: Kubisztal mellé lőtte a hetest!

1. perc: Bartosz Jurecki beállóban betolta Schuchot, hétméterest harcolt ki.

1. perc: Lengyelország kezdte a mérkőzést.

21:28 - A magyar himnuszt túl hosszúnak ítélték a helyi szervezők, így a végét lekeverték, ami annyira nem szimpatikus, de lépjünk tovább. Ha jól láttuk, akkor Zubai Szabolcsot felbosszantotta a dolog, reméljük, kitölti a dühét az ellenfél kapuján.

21:24 - Európa-bajnokságokon Lengyelország legjobb eredménye a 2010-es negyedik hely az utóbbi évekből, ami azt mutatja, hogy a folyamatos éles mérkőzéseket hozó tornákat nehezebben bírják. Márpedig a C csoport egyáltalán nem volt könnyű, három komoly ellenféllel is meg kellett szenvedniük, hogy odaérhessenek a második helyre.

21:23 - A lengyelek 2007-ben másodikok, 2009-ben harmadikok lettek a világbajnokságon, 2011-ben viszont csak nyolcadikak lettek, a hetedik helyért vívott mérkőzést épp a magyar válogatott ellen veszítették el.

21:20 - Lengyelország a lehetséges ellenfelek közül talán a legerősebb fizikailag, nagyszerű átlövőkkel rendelkezik, kapusa, Slawomir Szmal világklasszis. Ráadásul nagy többségük a hazai bajnokságban játszik, így az egységük is megvan.

21:19 - Az utóbbi napokban vírusfertőzéssel küzdő Császár Gábor vállalta a játékot, de kérdéses, hogy milyen fizikai állapotban lesz.

21:18 - Amint arra emlékezhettek, a mieink nyertek Egyiptom, majd Ausztrália ellen, kikaptak Horvátországtól és Spanyolországtól, végül győztek Algéria ellen is.

21:15 - A lengyel válogatott a C csoportban lett második, nyert Fehéroroszország, Szaúd-Arábia, Szerbia és Dél-Korea ellen, de kikapott Szlovéniától.

Magyarország-Lengyelország

Magyarország: Tatai, Mikler (kapusok), Szöllősi, Mocsai T., Császár, Iváncsik G., Harsányi, Putics, Krivokapics, Nagy K., Nagy L., Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin, Lékai

Lengyelország: Szmal, Wichary (kapusok), Jaszka, K. Lijewski, Bielecki, Bartczak, Wisniewski, B. Jurecki, Chodara, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, M. Lijewski, Syprzak, Krajewski, Kubisztal, Szpera, Orzechowski