Gyorsasági motor

Gyutai úgy lett második, hogy harmadikként ért be

• Molnár Ádám

Csehországban folytatódott az Alpok-Adria Bajnokság 2013-as szezonja. A Mostban megrendezett futamon eredetileg harmadik lett a Tomracing Motorsport Team versenyzője, ám a zsűri szabálytalannak ítélte a győzelmet rendkívül szoros csatában megszerző lengyel Daniel Bukowski motorját, és kizárták a versenyből. A 22 éves paksi versenyző ezzel a 2. helyen zárt.

Gyutai Adrián fantasztikus teljesítményt nyújtott, először indulhatott az új kategóriájában az első sorból – a harmadik rajtkockából -, míg a futamon egy rendkívül szoros befutót követően a harmadik helyen intették le. Ám a zsűri a versenyt követően szabálytalannak minősítette a futamgyőztes Daniel Bukowski motorját, kizárta a lengyel versenyzőt, így az osztrák Koller mögött – aki két tizeddel ért előbb célba, mint Adrián – a Tomracing Motorsport Team motorosa lett a második.

"Nagyon sajnálom, hogy így tudtam előrébb lépni a dobogón, én a pályán akartam legyőzni a lengyel versenyzőt. Annak viszont örülök, hogy összetettben ezzel már a negyedik helyen állok, amelyről egyenes ágon kijuthatok az Európa-bajnokságra" – fogalmazott Gyutai Adrián.