Férfi kézilabda BL

Vujinék csak a bronzért játszhatnak, a Hamburg jutott a döntőbe

Gólzáporos mérkőzésen vereséget szenvedett a Hamburgtól a címvédő Kiel, így nem jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

A remekül szervezett védekezésre és a gyors indításokra építő hamburgiak már az első félidőben vezetni tudtak, noha kapusuk, Bitter nagyon gyenge teljesítménnyel kezdett. Már a szünet előtt sok találat született egyébként, mivel mindkét csapat a gyors támadásbefejezésekre törekedett, és egyik hálóőrnek sem volt sok esélye a parádézó átlövőkkel szemben. (16-19)

Kiel-Hamburg férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntő 2013-ban.

A HSV-ből különösen a 25. születésnapját ünneplő Domagoj Duvnjak volt elemében, a horvát irányító egyszerűen tarthatatlan volt a Zebrák számára. Hol tíz-tizenkét méterről lőtte ki a felső sarkokat, hol álompasszokkal szolgálta ki Igor Vorit. Ráadásul a védekezés és a leindítások továbbra is működtek az előzetesen esélytelenebbnek tűnő Hamburgnál. Az utolsó tíz perc kezdetén ugyan a Kiel valamennyivel közelebb zárkózott, de a végére újra hat gólra nőtt a különbség, így a HSV került a Barcelona elleni vasárnapi döntőbe. (33-39)