A Bayern a BL-főpróba elején, a Dortmund a végén bénázott

Tíz perc alatt három gólt kapott, mégis nyert a Bayern München, majdnem az egész meccsen vezetett, mégis kikapott a Borussia Dortmund, BL-selejtezőbe jutott a Schalke, bennmaradó helyről kiesést jelentő pozícióba csúszott a Düsseldorf, visszatért sérülése után Stieber Zoltán. Ezek voltak a Bundesliga utolsó fordulójának főbb eseményei.

Borussia Mönchengladbach-
Bayern München

Amit lehetett, elrontott a Bajnokok Ligájára készülő Bayern az első percekben, gyorsan kétgólos hátrányba is került. Előbb egy oldalsó szabadrúgásnál próbálták rosszul lesre állítani a hazaiakat, ekkor Stranzl fejelt a kapujukba, majd Dante a saját tizenhatosáról "indította" Hrogtát, akinek labdájából Hanke talált be. (2-0)

Erre a két gólra Javi Martínez gyorsan válaszolt (2-1), de újra jött a hiba hátul, Nordtveit szerezte a 'Gladbach harmadik találatát. (3-1) Müller alapvonalról visszatett labdájából - ter Stegen kapus segítségével - Ribéry újra szépített az álláson (3-2), majd egy időre megmerevedtek az arcvonalak.

Franck Ribéry gólöröme a Borussia Mönchengladbach-Bayern München mérkőzésen a Bundesligában 2013-ban.

Legalábbis ami az eredményt illeti, helyzetek ugyanis továbbra is voltak. Főleg a vendégektől, Ribéry, Müller és Robben is aktív volt, azonban pontatlanok voltak a kapu előtt. A második félidő elején aztán a francia csodálatos góllal egyenlített: Lahm jobbról beadott labdáját ballal, kapásból vágta a tizenhatoson kívülről a hazaiak hálójába. (3-3)

Percekkel később Robben következett, az ő góljával pedig már átvette a vezetést a Bayern. (3-4)

Erre már nem volt válasza a Mönchengladbachnak a folytatásban, sőt, továbbra is a müncheniek voltak fölényben, akik így szörnyű kezdés után győztes meccsel tudták bajnoki szezonjukat.

Borussia Dortmund-Hoffenheim

A Bajnokok Ligája döntőjének másik szereplője, a Dortmund meccsén is korán született az első gól, de itt az esélyesebb sárga-feketék szerezték azt. Schmelzer bal oldali beadása után Blaszczykowski fejelte középre a labdát, az megpattant Lewandowskin, így Casteels csak kikotorni tudta lábbal, a lengyel csatár pedig bepasszolhatta a fekvő kapus felett. (1-0)

Ezt követően azonban hiába volt továbbra is óriási fölényben a hazai csapat, nem született meg a második góljuk, mivel kicsit hanyagul játszottak az ellenfél kapujának előterében, illetve a vendégek védelme is stabilan "őrizte" az egygólos hátrányt.

A hajrában aztán már nagyon figyelmetlenek voltak a sárga-feketék, két tizenegyest is összehoztak a Hoffenheimnek. A másodiknál ráadásul Weidenfeller szabálytalankodott, így kiállították, a helyére pedig Großkreutz állt a kapuba. Salihovic azonban az elsőhöz hasonlóan ezt a büntetőt is belőtte, így fordítottak a kiesés elől menekülő vendégek. (1-2)

A hosszabbításban Schmelzer még lőtt egy gólt, de mivel Lewandowski lesen állva zavarta a kapust, nem változott az eredmény, a Hoffenheim pedig elérte minimális célját, hiszen megelőzte a Hannoverben kikapó Düsseldorfot, így osztályozót játszhat.

Freiburg-Schalke

Döntővel ért fel a negyedik helyért játszott mérkőzés, amelynek tétje a BL-selejtezős részvétel volt. A vendégeknek egypontos előnyük miatt már a döntetlen is elég lett volna, a 20. percben viszont Draxler révén előnybe is kerültek. (1-0)

Nagy küzdelemben, a második félidő elején egyenlítette ki az állást a Freiburg, amely egy Schalke-szöglet után nagyszerű kontrát vezetett, Rosenthal lövésénél pedig hiába védett óriásit Hildebrand, a kipattanóból Schmidnek nem volt nehéz dolga. (1-1)

Percekig volt azonban csak esélye az előzésre a hazai együttesnek, mivel Draxler újra lövőhelyzetben került, és bár nagyon gyengén próbálkozott, mégis a hálóba került a labda. A játékszer elment volna keresztben a kapu előtt, de Höhn feleslegesen belepiszkált, onnan pedig (tragi)komikus módon Schusterre majd a gólvonal mögé pattant. (1-2)

A Freiburg az utolsó pillanatig becsülettel küzdött, de egyértelmű volt, hogy a Schalkénak megvan a rutinja az ilyen mérkőzésekhez, és a Királykékek meg is tartották előnyüket, így a Bajnokok Ligája főtáblájáért küzdhetnek a következő szezon elején.

A további mérkőzéseken

A már kiesett Greuther Fürth a vállsérülése után visszatérő Stieber Zoltánnal a kispadján, de Varga József nélkül a még a bennmaradásért küzdő Augsburghoz látogatott, és a magyar szélső a 80. percben be is állt a vendégekhez, akik 3-1-es vereséget szenvedtek.

Amint arról fentebb is volt szó, a Düsseldorf kikapott a sérült Huszti Szabolcs nélkül játszó Hannovertől - méghozzá 3-0-ra -, így az Augsburg bennmaradó, a Dortmundban nyerő Hoffenheim pedig osztályozós helyre lépett előre.

Szintén sérülés miatt nem lehetett pályán Hajnal Tamás a Stuttgartban és Szalai Ádám a Mainzban, csapataik 2-2-t játszottak egymással.

A Leverkusen 1-0-ra győzött Hamburgban, így végül csak egy ponttal szorult a dobogón a második helyezett Dortmund mögé.

34. (utolsó) forduló
Augsburg-Greuther Fürth 3-1 (1-0)
gólszerzők: Werner (30.), Callsen-Bracker (55.), Dzsi (75.), illetve Trinks (62.)
Mönchengladbach-Bayern München 3-4 (3-2)
gólszerzők: Stranzl (4.), Hanke (5.), Nordtveit (10.), illetve (Martínez (7.), Ribéry (18., 53.), Robben (59.)
Dortmund-Hoffenheim 1-2 (1-0)
gólszerzők: Lewandowski (6.), illetve Salihovic (77., 82. - mindkettőt büntetőből)
kiállítva: Weidenfeller (81.) - Dortmund
Eintracht Frankfurt-Wolfsburg 2-2 (1-2)
gólszerzők: Meier (36. - büntetőből), Rodríguez (90. - öngól), illetve Polak (8.), Diego (19.)
kiállítva: Haszebe (35.) - Wolfsburg
Freiburg-Schalke 1-2 (0-1)
gólszerzők: Schmid (54.), illetve Draxler (20.), Schuster (57. - öngól)
Hamburg-Leverkusen 0-1 (0-0)
gólszerző: Kießling (90.)
Hannover-Düsseldorf 3-0 (1-0)
gólszerzők: Diouf (36.), Ya Konan (61., 76.)
Nürnberg-Werder Bremen 3-2 (0-1)
gólszerzők: Nilsson (61.), Polter (81.), Pekhart (88.), illetve De Bruyne (37., 89.)
Stuttgart-Mainz 2-2 (2-2)
gólszerzők: Wetklo (22.), Boka (33.), illetve Ede (16.), Müller (42.)