Championship

Döbbenet után örömmámor, így jutott fel a Hull City a Premier League-be - videó

Szombat délután rendezték Angliában a Championship 46., azaz utolsó fordulóját. A Hull City drámai végjáték után jutott fel az élvonalba.

Az összes mérkőzést egy időpontban rendezték, ami drámai izgalmakat vetített elő a feljutásért folyó küzdelemben. Az már korábban eldőlt, hogy 51 év után a Cardiff City feljutott a Premier League-be. A második, automatikus feljutást érő helyért a forduló előtt 78 ponttal álló Hull City és a 77 pontos Watford küzdött.

A Hull City a Cardiffot fogadta, és a rendes játékidő végén 2-1-es vezetésre állt, amivel biztos feljutónak érezhette magát. A 93. percben ráadásul tizenegyeshez jutott a hazai csapat, amit azonban Nick Proschwitz kihagyott. Az ellentámadás végén a vendégek is kaptak egy büntetőt, amit a 95. percben Maynard értékesített, döntetlenre mentve ezzel a Cardiff számára az összecsapást (2-2), egyszersmind elszomorítva fogadóinkat.

A Hull feljutása így a Watford meccsének eredményétől fügött, amely a 90. percig 1-1-re állt a Leeds ellen. A mérkőzés hajráját a Hull öltözőjében összeölelkezve figyelték a játékosok, majd örömtáncba kezdtek, amikor Ross McCormack megszerezte a Leeds United győztes találatát. Ezzel a góllal dőlt el végleg, hogy három év szünet után ismét az élvonalban szerepelhet Halmosi Péter egykori együttese.

A harmadik feljutó helyért négy csapat küzdhet meg a rájátszásban (a Watford, a Brighton, a Crystal Palace és Leicester). A hatodik még playoff-szereplést érő pozícióért szintén késhegyre menő küzdelem folyt, végül Futács Márkó együttese, a Leicester City örülhetett, míg Bogdán Ádám Boltonja a következő szezonban is a Championshipben fog szerepelni.

46. (utolsó) forduló
Bolton-Blackpool 2-2 (2-2)
gólszerzők: Eagles (45+2.), Davies (45+4.), illetve M. Philips (21.), Sylvestre (35.)
Nottingham-Leicester 2-3 (1-2)
gólszerzők: Cox (3.), Ward (50.), illetve James (24.), King (43.), Knockaert (90+1.)
Crystal Palace-Peterborough 3-2 (1-1)
gólszerzők: Murray (45. - büntetőből), K. Philips (83.), Jedinak (89.), illetve Tomlin (28.), Mendez-Laing (64.)
Hull City-Cardiff 2-2 (0-0)
gólszerzők: Proschwitz (58.), McShane (63.), illetve Campbell (48.), Maynard (90+5. - büntetőből)
kiállítva: Taylor (90.) - Cardiff
Watford-Leeds 1-2 (1-1)
gólszerzők: Abdi (45+6.), illetve Poleon (42.), McCormack (90.)
kiállítva: Deeney (62.) - Watford

Az alapszakasz végeredménye, élcsoport:
1. Cardiff 87 pont, 2. Hull 79, 3. Watford 77, 4. Brighton 75, 5. Crystal Palace 72, 6. Leicester 68 (71-48), 7. Bolton 68 (69-61), 8. Nottingham 67
Az első két helyezett automatikusan feljutott a Premier League-be, a 3-6. között végzett csapatok rájátszás keretében mérkőznek meg a harmadik feljutó helyért.