Férfi kézilabda BL

Kis "harmonikázás" után magabiztos sikerrel a nyolc közé jutott a Veszprém

Az idegenben szerzett háromgólos győzelem után hazai pályán is legyőzte az MKB Veszprém a spanyol Ademar León együttesét, így kettős sikerrel jutott be a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

A kezdeti bizonytalankodás után - Ruesga duplájával 2-1-re vezetett a León - remekül folytatta a Veszprém, és a 10. percben, 6-3-nál a vendégek időt kértek. A hazaiak lendülete nem tört meg (8-3), csak akkor, amikor Chemát kiállították - miután szándékosan belerúgott ellenfele lábába -, ezt három góllal büntette a rivális. Azonos létszámban ugyanakkor nem volt gond, Császár sorra értékesítette a hétmétereseket, bár a túloldalon Ruesgával nem bírt a védelem.

Juan Alvarez Castro (b), a veszprémi Renato Sulic (k) és Pertusa Cabanas Garcia (j) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, az MKB Veszprém - Ademar León (spanyol) mérkőzésen Veszprémben 2013. március 23-án. A Veszprém 33-25-re győzött és továbbjutott.

A spanyol együttes, amely már 15-10-es hátrányban is volt, újabb emberelőnye alatt "beindult", az sem akadályozta a gólgyártásban, hogy időt kért a Veszprém. Közvetlenül a szünet előtt már csak egy - összesítésben négy - gól volt az MKB előnye. Ambros Martín, a Győri Audi ETO KC női csapatának vezetőedzője a Digi Sportnak félidőben adott interjújában "harmonikázásként" jellemezte az első félidőt, utalva a többször is nagyot változó különbségre.

Amint azt a szakember is jósolta, a fordulás után jobban összpontosított a magyar bajnok, ennek köszönhetően rövid idő elteltével újra megnyugtató különbséggel vezetett (18-14). Vranjes révén még egyszer feljött a León, ám ez kevés volt, mert a félidő derekán parádésan védekezett a Veszprém, és sok indításgóllal 25-19-re meglépett. Nem késett a spanyol időkérés, de a feltámadás elmaradt. A hajrában könnyedén őrizte, illetve még növelte is előnyét a házigazda, így maximálisan kiszolgálta lelkes közönségét. A végére teljesen megtört az Ademar, s nyolcgólos veszprémi sikerrel zárult a találkozó.

Az MKB Veszprém tehát megérdemelten győzte le a fiatal spanyol csapatot és a tavalyi veresége után visszavágott riválisának. A magyar bajnok így beverekedte magát a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, de hogy ott melyik csapattal mérheti össze az erejét, az majd csak a jövő heti sorsoláson derül ki.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
nyolcaddöntő, visszavágó
MKB Veszprém-Reale Ademar León (spanyol) 33-25 (15-14)
Veszprém, Veszprém Aréna, vezették: Nenad Krstic, Peter Ljubic

Veszprém: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár 5, Gulyás 5, Iváncsik G., Jamali 3, Laluska 1, Nagy L. 4, Pesic, Chema 3, Schuch, Sulic 3, Terzic 2, Ugalde 7
vezetőedző: Carlos Ortega

León: Malumbres, Asanin (kapusok), Cabanas, Campos 4, Carrillo 3, Castro Alvarez 3, Golubovic, Goni Leoz, Pineiro 3, Ruesga 8, Tatarincev, Vranjes 3, Vrazalic 1
vezetőedző: Manolo Cadenas

Vége a mérkőzésnek.

59-60. perc: Jamalinak egy kis szerencséje is volt, mikor lövése a kapusról pattant a kapuba, majd Fazekas egy dupla-bravúrral hergeli az ünneplő tömeget. A mérkőzés Gulyás pimasz góljával ért véget. A végeredmény 33-25.

57-58. perc: Zúg az "Álljatok fel, álljatok fel" rigmus, a veszprémi közönség a továbbjutást ünnepli. Laluska egy egyéni elgondolás után eredményes volt csapata ellen, majd Campos kozmetikázott az eredményen. 31-25

55-56. perc: Iváncsik Gergő próbált váratlant húzni, mikor 9 méterről elvállalt egy lövést, de Malumbresnek csemege volt a próbálkozás. Egy kimaradt spanyol helyzet után Laluska ellen belemenést fújtak a sípmesterek, de Fazekasnak hála nem tudott közelebb férkőzni a León. 30-24

53-54. perc: Campos tett le egy cunder Fazekas mellett, Császár lövését védi Malumbres, majd az irányítót ki is küldik a bírók két percre. Az emberelőnyben szépen játszott az Ademar, így szélről újabb gólt szerzett. 30-24

51-52. perc: Remekbe szabott kombináció végén a falba befutó Ugalde hetedik találatát szerezte, míg a másik oldalon Castro csúnyán célt tévesztett. Császár láb közötti bejátszását Sulic szedte össze és juttatta a hálóba. Az eddigi legnagyobb különbség. 30-22

50-51. perc: Jamali emelte át gyönyörűen védőjét, majd hatalmas erővel a léc alá bombázott. A másik oldalon Ruesga találta meg a helyet a magyar védők hóna alatt. 28-22

48-49. perc: Sulic egy elveszettnek hitt labdát szerzett vissza, majd egy elrontott bejátszást kapart össze, és ha már ennyit küszködött vele, akkor be is dobta a labdát. Védekezésben sikerült megállítani a spanyolokat. 27-21

46-47. perc: Sulic újabb kiállítása után a bírók spanyol belemenést fújnak, így a veszprémiek játszhatnak az idővel is kicsit, de sajnos Nagy passza pontatlan, indulnak a vendégek, Vranjes pedig gólt szerez. 26-21

44-45. perc: Goni harcolt ki egy hétméterest, amit Carrillo értékesített is. Két kapusbravúr következett ezután, majd egy gyors hazai akció után Ugalde egy kínai figura végén talált az üres kapuba. 26-20

Spanyol időkérés.

42-44. perc: Sulic mellett Vranjes ismét megcsinálta magának a helyzetet és be is tudta lőni, de a másik oldalon Jamali óriási bombával korrigált. Nagy ezután már hátul szerzett labdát, Ugalde-Chema összejáték után előbbi szerezte negyedik gólját, sőt, nem sokkal később az ötödiket is. 25-19

40-41. perc: Fazekas kiválóan érezte Ruesga szándékát és könnyedén hárított egy átlövést, de sajnos Gulyás próbálkozását is védte a spanyol portás. Az indulás végén Vranjes talált a kapuba, aminek válaszaként Nagy László negyedik találata volt.  22-18

38-39. perc: Nagy felháborodás a nézőtéren, Renato Sulicot könyöklésért két percre kiküldték a bírók. A publikum a "Sulic, Sulic" skandálással fejezi ki véleményét. Emberelőnyben megtalálta a rést a León, Pineiro eredményes egy betörés után. 21-17

36-37. perc: Ruesga ezúttal mellétrafált, de Nagy lövését is védte Malumbres. Egy magyar labdaszerzés után Gulyás lódulhatott meg egyedül a kapura, a válogatott szélső remek ejtéssel csapta be a vendégek kapusát. 21-16

34-35. perc: Ruesga csodálatos mozdulat végén kilőtte a bal felsőt, majd Fazekas hárított egy ziccert, az indulásból Chema volt eredményes. 20-16

33-34. perc: Campos talpról lepte meg Fazekast, majd a másik oldalon Nagy harcolt ki egy büntetőt. Császár érkezett a padról és ötödik hetesét is bevágta. 19-15

31-32. perc: A magyar bajnok kezdte a második félidőt, a mérkőzésen először a pályán Iman Jamali. Nagy László egy test mellett elengedett lövéssel nyitja a gólok sorát, majd a fiatal iráni is feliratkozott a gólszerzők közé. Fazekas védése után Gulyás indult, Malumbres lukra futott, így a szélsőnek az üres kapuval már nem volt nehéz dolga. Villámrajtot vett az MKB, spanyol időkérés. 18-14

Alighanem Carlos Ortegának van mit mondania fiainak az öltözőben, hiszen a magyar bajnok játéka ezen a napon is igen hullámzó. A 15 szerzett gól jelzi, támadásban ezúttal nincs komoly probléma, de a védelem a szokottnál figyelmetlenebb, ráadásul rengeteg gyorsindításos gólt is beszedett. A továbbjutás egyelőre nincs veszélyben, de a második játékrészben a Veszprém nem engedhet meg magának ilyen "üres járatokat", ha izgalommentesen szeretne a legjobb nyolc közé kerülni.

Vége az első félidőnek!

29-30. perc: Carrillo indulásból újabb spanyol gólt szerez, Terzic viszont nem találja a kaput, sajnos maradt még néhány másodperc a félidő végéig, amit ki is használnak a vendégek, Golubovic a negyedik spanyol gólt szerzi, újra nyitottá téve a mérkőzést. 15-14

28-29. perc: Juan Castro csendesítette el a hazai publikumot egy kis időre, majd Iváncsik Gergő gólját érvénytelenítik a bírók. Ruesga nem tétlenkedett újra háromra zárkóztatja fel övéit. 15-12

27. perc: Rossz spanyol bejátszás villámgyors veszprémi indulás - a végén Gulyás Péter értékesítette a ziccert. 15-10

26-27. perc: Mirsad Terzic akciógólja után újra három a különbség, majd egy gyors veszprémi akció után Nagy László talál be másodszor. 14-10

24-25. perc: Ruesga betörését Fazekas védi, de Laluskát is olvassa Malumbres, így végül az elöl ragadó Ruesga góllal zárja le ezt a hibákkal teli tűzdelt időszakot. 12-10

22-23. perc: Iváncsik Gergő ellen fújnak belemenést, de néhány másodperc múlva a szélső ziccerben találta magát, de Malumbres védeni tudott. Fazekas is hárítással mutatkozik be, de Császár ezután elszór egy labdát.

21-22. perc: Vranjes gólját követően Terzic lökete a blokkról pattan a pályán kívülre, ezt követően pedig Carlos Ortega kéri ki első idejét. 12-9

20-21. perc: Ruesga csapta be nagyon Nagy Lászlót, gól és kiállítást lett az eredménye. A magyar kapuba érkezett Fazekas Nándor - a hazai publikum nagy örömére. Terzic egy kapufás bombagóllal hergeli tovább nézőket. 12-8

19-20. perc: Suliccsal nem bírnak a spanyolok, a horvát beállós a negyedik büntetőt harcolja ki, Császár pedig a negyedik gólját szerzi. Egy jól kivédekezett támadás után Sulic ziccerét Malumbres védi bravúrral. 11-7

17-18. perc: Sulic küzdése hétméterest ért, Császár egy fifikás megoldással ezt is értékesíti. A másik oldalon Ruesga remek találattal mattolta Alilovicot. 10-7

15-16. perc: Zsinórban a harmadik vendég gólt szerzi Castro, majd a León védekezésben is jól teljesít, így Sulic kényszerű lövését védeni tudta a kapus. Ugalde lerohanása után azonban már ő is tehetetlennek bizonyult. 9-6

14. perc: Carrillo gyorsan duplázni tud, így háromra feljönnek a spanyolok. 8-5

12-13. perc: Hosszú idő után spanyol-gól, Carrillo Alilovic lábai alatt pattintott a kapuba, majd Chemát küldték ki a bírók kettő perc pihenőre. Ortega és a veszprémi közönség kis híján maj' felrobban.

10-11. perc: A szünet után Nagy László csente ki a labdát Ruesga kezéből, majd egyedül megindult és újabb könnyű gólt szerzett a csapatnak. Terzic passza után Sulic harcolt ki újabb hétméterest, amit Császár ezúttal is értékesített. 8-3

9-10. perc: Sulic volt eredményes a vonalról, majd egy eladott spanyol labda után Chema robogott át az egész pályán. Az Ademar León trénere azonnal időt kért. 6-3

7-8. perc: Campos lövése a kapu mellé szállt, de lépéshiba miatt elvették a bírók a magyar támadást, Campos másodjára már hatalmas gólt akasztott Alilovic kapujába. 4-3

6-7. perc: Gyorsan összeállt az MKB védekezése, a spanyolok nem találják a réseket, támadásban Chema harcolt ki egy büntetőt és egy kétperces kiállítást Vranjesnek. A hetest Császár végezte el, a veszprémiek irányítója megfésülte Malumbrest. 4-2

4-5. perc: Ugalde egy labdaszerzés után átvette a magyar csapatnak a vezetést, majd egy jól kivédekezett spanyol akció után Nagy László átlövését tornászta ki vendég kapus. 3-2

3. perc: Labdát szerzett a León, Alilovic nagyon védett Vranjes lövésénél, a gyors ellentámadásból Gulyás Malumbres feje fölé lőtt. 2-2

2. perc: Ruesga megverte Nagy Lászlót, második gólját szerezte középről. 1-2

1. perc: A León kezdte a meccset, Ruesga idei ötvenedik BL-találatával vezetést szerzett, de Ugalde gyorsan egyenlített. 1-1

MKB Veszprém-Reale Ademar León (spanyol)
Veszprém, Veszprém Aréna, vezetik: Nenad Krstic, Peter Ljubic

Veszprém: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár, Gulyás, Iváncsik G., Jamali, Laluska, Nagy L., Pesic, Chema, Schuch, Sulic, Terzic, Ugalde

León: Malumbres, Asanin (kapusok), Cabanas, Campos, Carrillo, Castro Alvarez, Golubovic, Goni Leoz, Pineiro, Ruesga, Tatarincev, Vranjes, Vrazalic