15 és fél év után győzött ismét otthon a Düsseldorf

Az újonc Fortuna Düsseldorf meglepetésre két góllal legyőzte a vendég Hamburgot a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Unalmasan csordogált az első félidő, a vendégek sztárjátékosát, Rafael van der Vaartot korán le kellett cserélni. A 41. perc elején egy szabadrúgás után Mancienne lőtt a kapuba, de lesről. A 44. percben Beister helyezett centikkel a bal alsó mellé, egy védő is belelépett a lövésbe. A labda nem sokat volt az első 45 percben a hazaiaknál, ennek ellenére a hosszabbításban kontrából megszerezte a vezetést a Fortuna: Robbie Kruse 14 méterről lőtt, Mancienne beletette a labát, és így lett védhetetlen René Adlernek (1-0).

Az 50. percben Marcus Berg ziccerben kapta a labdát, de gyengébbik, bal lábával lőtte el, nem tudott egyenlíteni a HSV. Az 55. percben a második érvénytelen gólt szerezte a Hamburg, Westermann szabadrúgásból csavart a kapuba, de Berg szabálytalankodott közben.

Egyenlítés helyett az újonc szerzett újabb gólt: a csereként beállt Stefan Reisinger jobbról indult meg középre, kicselezte a védőket majd a pazar szóló végén 11 méterről a léc alá vágta a labdát (2-0). A 31 éves támadó szinte napra pontosan egy év után volt ismét eredményes a Bundesligában.

A Hamburg próbálkozott, de a szépítésig sem jutott el. Közel két hónap, szeptember 25., hét nyeretlen forduló után nyert ismét a Düsseldorf a bajnokságban, de ami még fontosabb, hazai környezetben 1997. április 5-e után győzedelmeskedett újra a Bundesligában. A HSV idegenbeli menetelése megszakadt, négy veretlen mérkőzés után kapott ki az Esprit Arénában.