A Hamburg történelmi sikert ért el Augsburgban

A Hamburg 2-0-ra nyert az Augsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A vendégcsapat gyorsan megszerezte a vezetést, a 13. percben a hazaiak eladták a labdát a középpályán, a Zalaegerszegen is megforduló Rudnevs tálalt Heung-Min Son elé, 16 méterről, kissé jobbról lőtt a jobb alsóba (0-1). Inenntől a Hamburg nem feltétetlenül szép, de taktikus, okos játéka érvényesült, a második félidő 63. percében pedig megduplázta előnyét Thorsten Fink együttese: Van der Vaart gurított be a védők mögé Rudnevsnek, aki hat méterről a léc alá vágta a játékszert (0-2).

A Hamburg története során először legyőzte az Augsburgot, és jelenleg a tabella negyedik helyén áll, míg az Augsburg a 16., kieső helyen áll.