Női kézilabda BL

Újabb meggyőző győzelemmel elődöntősök Görbicz Anitáék

A csoportját vezető Győri Audio ETO KC bebiztosította az elődöntős szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután szinte végig vezetve idegenben legyőzte a dán Midtjylland együttesét.

Az előző hétvégén Győrben fantasztikus támadójátékot mutatott be az ETO, és ezúttal sem sokkal maradt el ettől a meccs elején. A védekezés volt egy kicsivel gyengébb, többször lemaradtak a dán átlövőkről, akik így könnyedén lőttek gólokat Haraldsennek, és 6-5-ös vezetést is ki tudtak harcolni.

Ekkor volt azonban utoljára előnyben a Midtjylland, hiszen innentől kezdve összeállt a mieink fala, többször egymás után labdát szereztek, és hol Radicevic és Vérten voltak eredményesek lerohanásokból, hol Amorim tört be nagyszerűen, hol pedig Görbicz fineszes lövései hoztak gólt. Az első játékrész hajrájában négy góllal is vezettek a mieink (10-14), és ugyan az utolsó percekben megint kiengedtek egy kicsit, a szünetig három találatnyi előnyt sikerült megőrizni. (14-17)

Hornyák Ágnes küzd az ellenfél játékosával a Győri ETO-Midtjylland női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen 2012-ben.

A második félidő elején gyorsan eldőlt a meccs, hiszen újra remekeltek a győriek védekezésben, Haraldsen sorra védte a lövéseket, és a Midtjylland 9 perc után szerezte meg a következő gólját, akkor is egy esetleges támadás végén egy kicsit szerencsés lövéssel. (15-23)

Ezt követően kicsit hullámzóvá vált a játék, Karl Erik Böhn a fiatalokat is pályára küldte, akik többet hibáztak, mint a kezdőcsapat tagjai, de egyetlen percig sem volt veszélyben a magyar győzelem, a legközelebb öt gólra tudott felzárkózni a Midtjylland. (22-27)

Szinte minden pályára lépő eredményes volt a hajrában a Győrben, amely így igazi örömkézilabdával fejezte be a mérkőzést, amely után eldőlt, hogy a mieink már biztosan ott lesznek az elődöntőben. (24-29)

Női kézilabda Bajnokok Ligája
Középdöntő, 1. csoport, 4. forduló
FC Midtjylland-Győri Audi ETO KC 24-29 (14-17)
gólszerzők: Torstensson 5, Troelsen 4/1, Jörgensen 4, Brogger 3, Thorsgaard, Jensen, Groot 2-2, Bont, Rasmussen 1-1, illetve Görbicz 9/4, Lekic 6, Amorim 4, Radicevic 3, Vérten, Löke 2-2, Hornyák, Gros, Kovacsics 1-1
Középdöntő, 1. csoport
    M Gy D V Gk P
1. Győri Audi ETO KC 4 4 0 0 123-99 8
2. Larvik 3 1 1 1 71-76 3
3. FC Midtjylland 4 1 0 3 96-112 2
4. Itxako Navarra 3 0 1 2 71-74 1

Vége a mérkőzésnek, elődöntős a Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC!

60. perc: Woller a bal szélről szerzett még egy gólt. 24-29

60. perc: Eredménytelen győri támadás után az utolsó percben megtarthatták a labdát, Jörgensen pedig keményen homlokon lőtte Planéta Szimonettát.

59. perc: Thorsgaard szép bejátszás után kozmetikázott az eredményen beállóból. 23-29

58. perc: Haraldsen újabb labdát fogott, Kovacsicsot indította, aki gólt tudott szerezni. 22-29

57. perc: Görbicz labdát szerzett középen, és végigvitte a labdát. 22-28

57. perc: Gros megint a kapufát találta el.

56. perc: Groot talpról, a jobb oldalról lőtt a rövid alsóba. 22-27

56. perc: Újabb kapufa a mieink részéről.

56. perc: Jörgensen hatalmasat lökött Lökén a kilencesnél, amiért két percet kapott.

55. perc: Görbicz nehéz helyzetből, a jobb oldalról lőtt mellé, majd Groot lőtte be első gólját. 21-27

54. perc: Labdaeladások jöttek itt is, ott is, két-két támadás volt sikertelen.

53. perc: Torstenson szépen lőtt a bal alsóba, nyolc perc után szereztek gólt a hazaiak, Hornyákot közben kiállították. 20-27

52. perc: Haraldsen megint védte Troelsen lövését, majd Gros tört keresztül a falon, és a bal alsóba pattintott. 19-27

52. perc: Hornyák becselezett a hatosra, de a kapufát találta el.

51. perc: Újabb hiba a dánoknál, megint fújtak a játékvezetők.

51. perc: Görbicz átlövését olvasta Englert, a kapu fölé tolta a labdát.

50. perc: Lépéshiba miatt a mieinkhez került a labda.

49. perc: Haraldsen figyelt, egy alsó lövést védett, majd Lekic lőtte "agyon" a kapufát.

48. perc: Bont az arcánál fogva próbálta megállítani Lökét, amiért hetes és két perc járt, de Görbicz ezúttal Englertet találta el a büntetővonalról.

48. perc: Troelsen rossz helyzetből lőtt, Haraldsen megint védett, talán vége a hazai feltámadásnak.

47. perc: Haraldsen védett szépen, Lekic pedig betörésből lőtt gólt. 19-26

46. perc: Görbicz szép cselek után ment be középen, és újra eredményes volt. 19-25

45. perc: Lekic átlövése sarokdobásra pattant, majd Görbicztől szereztek labdát, de Haraldsennél kötött ki Torstenson indítása.

45. perc: Görbicz lövését blokkolták, és újra Troelsen volt eredményes 19-24

43. perc: Hornyák szép bejátszása után Görbicz a kapufát találta el, majd Troelsen a karok között lőtt a kapu bal oldalába. 18-24

43. perc: Jörgensen távolról már megtalálta a kaput, a bal felsőbe lőtt. 17-24

42. perc: Jörgensen ugyanolyan ziccerből a lécet találta el, de a dánokhoz pattanta a labda.

42. perc: Jörgensen jó helyzetből lőtt mellé, de Lekic is ellépte a másik oldalon.

41. perc: Lekic a bal oldalon tört be, hetest kapott Torstenson mellett, amit Görbicz megint belőtt. 16-24

40. perc: Kovacsics kapott két percet, Thorsgaard pedig hetest harcolt ki, amit Troelsen belőtt. 16-23

39. perc: Az első hazai gól után Östergaard is két percet kapott, de Englert védeni tudott.

39. perc: Woller nagy nehezen betört a bal oldalon, és egy cunderrel be is csapta Haraldsent. 15-23

38. perc: Löke kapott megint jó bejátszást, de Troelsen lebirkózta, amiért két percet és hetest ítéltek. Görbicz megint nem hibázott büntetőből. 14-23

38. perc: Spellerberg a kapuba lőtt ugyan, de a vonalra lépett.

37. perc: Amorim megszerezte a labdát, sikerült azt is elkerülnie, hogy beessen vele a hatoson belülre, így Lekic törhetett be a másik oldalon, de ő Englertbe lőtt.

37. perc: Ryan Zinglersen is érzi, hogy lassan eldől a meccs, időt kért, hiszen az övéi még nem lőttek gólt a szünet óta.

36. perc: Megint labdát szereztek a mieink, majd Amorim bejátszása után Löke volt eredményes. 14-22

35. perc: Remek védekezés után Amorim szerzett labdát, Vérten nem tudta befejezni az akciót, de Englert lábáról az oldalvonalon ment ki a labda, a bedobás után pedig Görbicz volt eredményes. 14-21

35. perc: Amorim harcolt ki hetest és egy két percet Torstensonnak. Görbicz a bal alsóba lőtt. 14-20

34. perc: Haraldsen újabb lövést olvasott, két kézzel, könnyedén védett.

34. perc: Lekic a jobbátlövő pozíciójából talált be. 14-19

33. perc: Sikertelen volt a mieink támadása, de Haraldsen Thorsgaard ziccerét is kirúgta.

32. perc: Újabb Haraldsen-védés, nőhet a győri előny.

31. perc: A Midtjylland kezdte a második félidőt, de Haraldsen hárította az első lövést. A másik oldalon Radicevic erőszakosan betört, és a hosszú felsőbe lőtt. 14-18

Támadásban hasonlóan hatékonyan és eredményesen játszott a Győr az első félidőben, mint az előző fordulóban a Larvik ellen. Kreatív, látványos akciókat vezettek a mieink, amikből sok gólt is tudtak lőni. A védekezés egy kicsit rosszabbul ment eddig, egy kicsivel lassabbnak tűnnek a mieink fejben és lábbal is, mint legutóbb hazai pályán. Emiatt is nehezebb dolga van a kapuban Haraldsennek, aki szintén csak néhány jó megmozdulást tudott eddig hozzátenni a mieink teljesítményéhez. Ennek ellenére hiába tűnnek elszántnak a hazaiak, az látszott a játékrész középső szakaszában, hogy jó védekezéssel a Győr könnyen megroppanthatja, és legyőzheti ezt az ellenfelet is.

30. perc: Volt még ideje egy támadásra a Győrnek, de Görbicznek kényszerhelyzetből kellett lőnie, Englert pedig védett.

30. perc: Östergaard megint jó labdát kapott a jobb szélen, kihasználta a ziccerét, Amorim pedig két percet kapott. 14-17

30. perc: Torstenson ezúttal kapu mellé lőtt, de gól nélkül végződött a győri támadás is.

29. perc: Lekic szaladt neki fejjel Thorsgaard könyökének, ápolni kellett, de folytathatta.

29. perc: Rossz hazai bejátszás révén szerzett labdát a Győr, de Amorim lövését védte Englert.

28. perc: Egy rossz bejátszást Lekic szedett össze, és belőtte a hatosról. 13-17

28. perc: Lekic betörés után szerzett újabb volt. Amorim védekezésben labdát szerzett, de ütközött Torstensonnal, és a földön maradt. 13-16

27. perc: Görbicz betört a bal oldalon, és be is lőtte a hosszú alsóba. Östergaard a jobb szélről volt eredményes. 13-15

26. perc: Vérten cselezése után rosszul lőtt, majd Torstenson átlövését olvasta Haraldsen, de a kipattanó is a hazai játékosé lett, és azt már belőtte. 12-14

25. perc: Thorsgaard kapott bejátszást, belőtte beállóból, közben Amorim kapott egy két percet. 11-14

24. perc: Rossz győri lövés után Löke szerzett labdát, Radicevicet indította, aki bepattintotta a labdát. 10-14

24. perc: Lekic átlövését Englert fogta, de Spellerberg eladta a labdát. Karl Erik Böhn kikérte az idejét.

23. perc: Haraldsen Brögger ziccerénél egy kézzel fogta a labdát.

21. perc: Ryan Zinglersen vezetőedző reklamálásért sárgát kapott.

21. perc: Görbicz passza után Amorim lendületből bement, és belőtte. 10-13

21. perc: Görbicz alsó lövése a blokkról ment ki az alapvonalon túlra, a labda nálunk marad.

20. perc: Thorsgaard a vonalon belül futott át, de a mieink támadása sem hozott gólt. Brögger indult, és be is lőtte a ziccerét. 10-12

20. perc: Görbicz szépen szerzett labdát, és végig is tudta vinni, be is lőtte. 9-12

19. perc: Löke vágott oda Torstensonnak, két percet kapott érte.

18. perc: Torstenson szépen lőtt a jobb alsóba, de Amorim is eredményes volt betörésből. 9-11

18. perc: Amorim hetest harcolt ki, amit Görbicz a jobb alsóba lőtt. 8-10

17. perc: Troelsen remek keresztlabdája után Bont lőtt szép gólt a jobb szélről. 8-9

16. perc: Torstenson a jobb kapufát találta el, de Englert is szépen védte Lekic betörés utáni lövését.

15. perc: Amorim két percet harcolt ki, de az akcióból nem sikerült gólt szerezni.

14. perc: Torstenson átlövésből volt eredményes. 7-9

13. perc: Időt kért a hazaiak mestere, Karl Erik Böhn leginkább támadási figurákat magyarázott a győrieknek.

13. perc: Radicevic elhibázott egy indítást, de a védekezés tökéletes volt, így Lekic bejátszása után Löke is megszerezhette első gólját. 6-9

12. perc: Haraldsen szépen védett, majd Lekic megint szépen fejezte be. 6-8

11. perc: Megint jól zárt a mieink védelme, a másik oldalon pedig Lekic fordult le Torstensonról, és a hatosról be is lőtte. 6-7

10. perc: Újabb remek győri labdaszerzés, Vérten és Radicevic kijátszották a védelmet, utóbbi ejtett Englert felett a kapuba. 6-6

9. perc: Jörgensen megint kilőtte a hosszú felsőt, majd megint labdát vesztettünk, de Amorim belekapott egy hazai passzban. Így Haraldsen indíthatta Vértent, aki azonban hibázott. 6-5

8. perc: Troelsen lövését simán fogta Haraldsen, majd egy Lökének szánt bejátszást szedtek össze a hazaiak.

7. perc: Radicevic újabb hibája után Brögger indult, és be is lőtte, de Lekic egy alsó lövéssel szintén eredményes volt a jobb oldalról. 5-5

7. perc: Radicevic rosszul lőtt a szélről, Torstenson viszont nagyon pontosan eltalálta a bal felsőt. 4-4

6. perc: Ezúttal Jörgensen átlövése volt sikeres, majd labdát vesztett a magyar csapat, de Haraldsen lehalászta az indítást. 3-4

5. perc: A hazaiak elszórták a labdát, Amorim pedig átlövésből volt eredményes. 2-4

4. perc: Troelsen átlövése utat talált Haraldsen kapujába, de a másik oldalon Vérten teljesen egyedül maradt a bal szélen, megkapta a labdát, és belőtte. 2-3

3. perc: Görbicz alsó lövését Englert lábbal védte, bedobással jöhetett a Győr, majd az irányító újabb, ezúttal blokkolt lövése után a beállóst játszó Hornyák fejezte be az akciót. 1-2

2. perc: Jó védekezés után egy középső átlövésből megszületett az első győri gól, de Brogger egy kipattanó után a bal szélről válaszolt. 1-1

1. perc: A Győr kezdte a mérkőzést, de Görbicz rossz lövésével zárult az első támadás.

18:27 - A dán Midtjylland eddig egyszer tudott nyerni, a legutóbbi fordulóban hazai pályán 23-22-re verte a tavalyi ezüstérmes spanyol Itxakót, így jelenleg a harmadik a kvartettben, amelyből az első két helyezett jut az elődöntőbe.

18:25 - A Győr eddig háromból három mérkőzést nyert a középdöntő 1. csoportjában, így 6 ponttal az élen áll, és 3 ponttal megelőzi a múlt hétvégén hazai pályán legyőzött, címvédő Larvikot.

Fc Midtjylland-Győri Audi ETO KC
Ikast, vezetik: Sivak, Dvorsky (szlovákok)
Midtjylland: Ödegaard, Englert (kapusok) Brøgger Led, Svalastog, Kviesgard, Torstenson, Neesgaard, Biltoft, Pedersen, Bont, Dalgaard, Thorsgaard, Jörgensen, Cecilie Woller, Fie, Woller, Troelsen, Sörensen, Östergaard, Groot, Möller
Győr: Pálinger, Lunde Haraldsen (kapusok), Gros, Lekic, Amorim, Görbicz, Löke, Hornyák, Radicevic, Kovacsics, Kurucz, Orbán, Planéta, Vérten