Gyengébb első félidő után kettővel nyert a Dortmund Nürnbergben

A címvédő Borussia Dortmund kétgólos győzelmet aratott a Nürnberg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Dieter Hecking felkészítette csapatát a címvédő ellen, a Nürnberg az első negyedórában beszorította a vendégeket saját térfelükre, és többször is közel járt a gólhoz.

Az 5. percben Pekhart esett el Schmelzer mellett, a játékvezető - helyesen - nem ítélt tizenegyest, a 10. percben bal oldali szöglet után nem volt a helyzet magaslatán a Dortmund védelme, de Maroh lapos lövése a kapu mellé ment. Újabb sarokrúgás után Kagawa a gólvonalról fejelte ki Simons csúsztatását.

A 19. percben ismét Pekhart veszélyeztetett, majd a szöglet a csatár a kapu torkából hibázta el a kaput. Ráadásul Jürgen Kloppnak hamar be kellett nyúlnia a mérkőzésbe, Sven Bender a 21. percben lesántikált a pályáról.

A Borussia a 21. percben jutott el Raphael Schafer kapujáig, Kehl kiugratása után Lewandoski kissé balról lőtt a portásba nagy helyzetben. Innentől kezdve fokozatosan magára talált a Dortmund, a 26. percben Grosskreutz tüzelt balról, hét méterről fölé. A 34. percben Lewandowski egy csel után tekert a bal felső felé, Schäfer szögletre tornázta a labdát, a 36. percben Kagawa pöccintését fogta a kapus. A veszélyes vendégrohamok ellenére nem állt be védekezni a hazai alakulat, bátran futballoztak, a 39. percben Hloušek szabadrúgása után Eigler fejelt mellé.

Jürgen Klopp láthatóan nagyon dühös volt csapata haloványabb első félidei jétéka miatt, és fejmosása hatott, a Dortmundnak a szünet után két és fél percre volt szüksége a gólhoz: Hloušek adta el a labdát Leitnernek, aki hajszálpontosan ívelt előre, Piszczek zseniálisan passzolt jobbról középre, Kehl nyolc méterről a hálóba helyezett (0-1).

A címvédő Borussia Dortmund kétgólos győzelmet aratott Nürnbergben

A gól után csökkent az iram, a Nürnberg harci kedve megcsappant, a vendégek önbizalmát viszont meghozta a vezető találat. A 63. percben Lewandoski lesről talált be, de ezen kívül egyik kapus előtt sem volt nagyobb lehetőség, egészen a 82. percig. Ekkor a csereként beállt Lucas Barrios szerzett labdát harcosan, Grosskreutzról Kagawához pattant a labda, a japán lövése kijött Schaferről, de Barrios a kapuba gyömöszölte a játékszert (0-2). A kispadra szorult paraguayi csatár 2011. május 14. után volt ismét eredményes a Bundesligában, még Weidenfeller is odarohant hozzá ünnepelni.

Jürgen Klopp csapata 2-0-ra győzött, és átvette a vezetést a tabellán a szombaton pályára lépő Bayern Münchentől. A Dortmund sorozatban harmadik idegenbenbeli bajnokiját is megnyerte, amire legutóbb 2009. decemberében volt példa.