A Dortmund hat év után öt góllal győzött Hamburgban

A címvédő Borussia Dortmund 5-1-re nyert a Hamburg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján. A sárga-feketék legutóbb 2006-ban tudtak győzni az Elba-partiak otthonában, most kiütéses sikert arattak, Kevin Grosskreutz és Jakub Błaszczykowski duplázott a Dortmundban. A tabella élén hármas holtverseny alakult ki, jelenleg a legtöbb gólt szerző Bayern München vezet.

A Dortmund gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, a 2. percben Błaszczykowski jobb oldali beadása után Bender perdített a kapu fölé, egy perc múlva Lewandowski lövése egy védő hátán megpattanva lett veszélyes, majd a szöglet után Szubotics fejelt fölé. A Weidenfellert helyettesítő Langerak a 10. percben találkozott először a labdával, Aogo beadását gyűjtötte be, majd remek indítását Grosskreutz tüzelte balról fölé. A 12. percben Kacar labdaeladása után Lewandowski ziccerben törhetett kapura, de Westermann az utolsó pillanatban becsúszva mentett. A 16. percben a sokadik védelmi hibát már nem úszta meg a Hamburg, Drobný pocsékul rúgta ki a labdát, Grosskreutz teljesen üresen helyezett 14 méterről a hálóba (0-1).

A HSV-t felrázta a kapott gól, Aogo bal oldali beadása után Guerrero fejelt mellé, majd Tesche jobbról, 25-ről lőtt egy-két méterrel a hosszú alsó mellé. A 28. percben aztán Drobnýnak kellett bravúrt bemutatnia, Błaszczykowski szabadrúgása után Lewandowski fejesénél. A 31. percben megismétlődött az előbbi szituáció, ezúttal gól lett belőle, de érvénytelen.

Lewandowski kedvét nem szegte a kihagyott ziccer és a meg nem adott találat, a 37. percben előbb kiosztott egy kötényt Westermannak, majd pimasz csellel becsapta Drobnýt, és 12 méterről a hálóba passzolt (0-2). Az első gól utáni rövid időszakot leszámítva a Hamburg nem tudta megszorongatni a címvédőt az első játékrészben.

A térfélcsere után a Dortmund átengedte az irányítást a hazaiaknak, de így sem volt veszélyes Thorsten Fink együttese. Az 57. percben Diekmeier lövés helyett a passzt választotta, rosszul, aztán a szöglet utáni kontrát Błaszczykowski fejezte be góllal, jobbról, 14-ről lőtt a hosszú alsóba (0-3). A 73. percben Aogo tekerése szállt el a kapu felett, majd a 76. percben Diekmeier kaszálta el Lewandowskit, Wolfgang Stark a tizenegyespontra mutatott, Błaszczykowski pedig büntetett (0-4). A 83. percben jött az ötödik, Błaszczykowski, Lewandowski és Grosskreutz csinált bolondot a hamburgi védelemből, a befejező Lewandowski volt (0-5).

A 86. percben szépíteni tudott a HSV, Langerak Guerrero elé ütötte a labdát, a perui sorozatban ötödik hazai bajnokiján is eredményes volt (1-5).

A Borussia legutóbb 2006 márciusában tudta bevenni az Imtech Arenát, most 5-1-re győzött, és megszakította a Hamburg kilencmeccses veretlenségi szériáját. Az Elba-partiak a 14.-ek a tabellán, Jürgen Klopp együttese jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a Schalkét, az élen hármas holtverseny van.

Bundesliga, 18. forduló:
Hamburger SV-Borussia Dortmund 1-5 (0-2)
Gólszerző: Grosskreutz (16.), Lewandowski (37., 83.), Błaszczykowski (58., 76. - a másodikat tizenegyesből)